SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Biedronka stawia kontenery na niepotrzebne ubrania

Sieć sklepów Biedronka (Jeronimo Martins Polska) udostępnia przy 500 swoich placówkach różowe kontenery na niepotrzebne ubrania. Jest to ogólnopolska zbiórka używanych ubrań, zainicjowana przez markę Vanish (Reckitt Bencksier).

Dzięki tej akcji każdy będzie miał szanse na podarowanie drugiego życia zalegającej w szafach odzieży oraz wsparcie działań Fundacji Dziko, działającej na rzecz ratowania dzikich rzek w Polsce. Każdy 1 kg przekazanej odzieży to 1 zł dla fundacji.

Niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania można przynosić w okresie od 12 sierpnia do 8 września br. do jednego z 500 biorących udział w akcji sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnie oznakowanego, różowego kontenera z logo Vanish.

- Już po raz drugi jesteśmy partnerem akcji organizowanej przez markę Vanish. W 2019 roku wspólnie zainspirowaliśmy Polaków do oddania niepotrzebnych ubrań i zebraliśmy ponad 40 ton odzieży, dzięki czemu udało nam się wesprzeć aż 500 potrzebujących rodzin. Wiemy, że także troska o środowisko to wartość bliska wielu klientom naszej sieci, dlatego mamy nadzieje, że odwiedzą oni jeden z 500 sklepów Biedronka, by wspólnie z nami wesprzeć dziką przyrodę w Polsce - mówi Antoni Płuciennik, kupiec w sieci Biedronka.

Podczas zbiórki oddać można przede wszystkim niepotrzebne, ale w dobrym stanie i czyste ubrania – damskie, męskie i dziecięce, a także tekstylia domowe – obrusy, pościele, zasłony. Wszystkie rzeczy poddane zostaną segregacji - odzież spełniająca warunki regulaminu zostanie wprowadzona na rynek dóbr z drugiego obiegu lub poddana recyclingowi.

 

Dołącz do dyskusji: Biedronka stawia kontenery na niepotrzebne ubrania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Odzież
Fundacja Pomagamy Potrzebującym organizuje festiwal odzieży, więc im również warto oddać zbędne rzeczy.
odpowiedź