SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Kupuj co polskie” - rodzimi producenci żywności w reklamach Biedronki (wideo)

Sieć dyskontów Biedronka rozpoczęła kolejną odsłonę akcji pod hasłem „Kupuj co polskie” promującej rodzime produkty dostępne w jej sklepach. W reklamach występują szefowie kilku firm dostarczających artykuły żywnościowe do Biedronki.

Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita, w reklamie Biedronki Article

W kampanii występują szefowie firm Graal, Mlekovita, Citronex, Szubryt i Stara Mleczarnia, produkujących artykuły żywnościowe z różnych kategorii. W reklamach opowiadają o swoich produktach oraz współpracy z Biedronką.

W ramach promocji rodzimych produktów w tegorocznej akcji lojalnościowej „Gang Fajniaków” jeden punkt przyznawano, jeśli wśród kupionych artykułów był przynajmniej jeden „tworzący wartość dla polskiej gospodarki”. W sklepach zostały one odpowiednio oznaczone.

Jeronimo Martins informuje, że od startu „Gang Fajniaków” pod koniec sierpnia do 12 listopada klienci Biedronki kupili polskie produkty za ponad 9,4 mld zł.

 

W ramach akcji „Kupuj co polskie” informacje, ile każdorazowo klient wydał na polskie produkty, są umieszczane na paragonach w Biedronce.

Ponadto wydano katalog „Razem możemy więcej” opisujący współpracę firmy z polskimi producentami żywności.

 

Działania reklamowe Biedronki obejmują wszystkie czołowe kanały komunikacji, na czele z telewizją i internetem.

 

Za kreację reklam odpowiada agencja Duda Polska, za aktywności w internecie - agencja Huta 19 im. Joachima Fersengelda, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy Wavemaker.

 

W trzecim kwartale br. przychody sieci Biedronka liczone w złotych wzrosły o 9,3 proc., a sprzedaż porównywalna - o 6 proc. Przychody wyrażone w euro wzrosły o 6,4 proc. do 3,4 mld.

Na koniec września sieć Biedronka liczyła 3.047 dyskontów, o 115 więcej niż przed rokiem, a łączna powierzchnia handlowa sklepów wynosiła 2,064 mln metrów kwadratowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Kupuj co polskie” - rodzimi producenci żywności w reklamach Biedronki (wideo)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bazyl
Polska wieś kartą wyborczą głosowała tak jak głosowała. Więc ja swoim portfelem głosuję tak jak głosuję!
3 1
odpowiedź
User
Ziut
Mało mnie interesuje kto jest producentem. Przy zakupach kieruję się jakością towaru i przystępnością ceny.
2 0
odpowiedź