SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biedronka zrezygnowała z tygodnika „7 dni” od RASP. „Zbyt mała liczba czytelników”

W drugiej połowie kwietnia br. ukazał się ostatni numer tygodnika „7 dni Przegląd tygodnia” wydawanego przez Ringier Axel Springer Polska dla sieci Biedronka. Magazyn zniknął z rynku, bo nie osiągnął zakładanej sprzedaży.

Article

„7 dni” był przeglądem najciekawszych tekstów z minionego tygodnia, głównie na tematy społeczno-polityczne, sportowe, lifestylowe czy historyczne. Tygodnik składał się głównie z przedruków z magazynów i serwisów internetowych Ringier Axel Springer Polska, były w nim jednak także autorskie treści. Za jego przygotowanie odpowiadał dział custom publishing spółki, a jego redaktorem naczelnym był Tomasz Lada (więcej na ten temat).

Magazyn wszedł do sprzedaży w sieci Biedronka w poniedziałek 2 lutego br. w cenie 2,99 zł. Biuro prasowe firmy Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki, informuje Wirtualnemedia.pl, że wprowadzenie tytułu do sprzedaży w sklepach tej sieci miało charakter testu, mającego sprawdzić, czy tytuł zgromadzi odpowiednio liczbę kupujących, by pozostać w ofercie na stałe.

- Ponieważ minął okres, jaki założyliśmy dla rynkowej weryfikacji, a liczba czytelników była mniejsza od tej warunkującej kontynuowanie wydawania i dystrybucji wspomnianego magazynu, strony zdecydowały o zakończeniu projektu - podaje Jeronimo Martins Polska.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Ostatni numer pisma „7 dni” ukazał się 20 kwietnia br., o czym jako pierwszy poinformował serwis wPolityce.pl. Ani JMP, ani RASP nie ujawniły, jaki był nakład tygodnika i jego sprzedaż.

Anna Marucha, rzecznik prasowa RASP, informuje Wirtualnemedia.pl, że kontynuacją projektu „7 dni Przegląd tygodnia” po jego repozycjonowaniu jest wydawany przez spółkę tygodnik „Od A do Z. To tytuł będący przeglądem wydarzeń tygodnia ukazujący się w formie gazetowej i wzbogacony o dodatek telewizyjny. Zadebiutował na rynku w środę 22 kwietnia br. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Klekowski, a Lada znalazł się w zespole pisma.

„Od A do Z” dostępne jest w powszechnej sprzedaży i konkuruje bezpośrednio z tygodnikiem „ABC”, który na rynek wprowadziła Fratria (oba tytuły mają podobną formułę i podobnie wyglądają).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biedronka zrezygnowała z tygodnika „7 dni” od RASP. „Zbyt mała liczba czytelników”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KOmentator
Nie wyszło, dlatego mówią, że to był test. Jakby wyszło, byłaby yzw. "udana strategia". Ale i tak dobrze, że premie poszły, że pieniądze poszły w ruch. W RASP ta kasa sie pietrzy tylko niepotrzebnie. Powinni lepiej zaczac placic.
22 8
odpowiedź
User
.
No to teraz Od A do Z. Całe 30 tys. pierwszego numeru sprzedali.
16 12
odpowiedź
User
YKK
ABC podobno 15 000...
13 14
odpowiedź
User
Dfgh
Abc idzie na 150 tysiecy
11 9
odpowiedź
User
Auchan
Biedronka zrezygnowała? Hahah
Biedronka to by sikała po nogach żeby ktoś chciał jakiekolwiek pismo dla niej robić tylko płacić nie było komu.
10 8
odpowiedź