SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sklepy Biedronki mają być czynne w każdą niedzielę. Sieć znalazła na to nowy sposób

Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją. W najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka, która będą działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie - wynika z nieoficjalnych informacji. Firma na razie nie komentuje sprawy.

fot. materiały prasowe Biedronkifot. materiały prasowe Biedronki

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

Wygląda na to, że analizy te dobiegły końca i Biedronka gotowa jest na otwarcie w dzień objęte zakazem handlu. - Mamy informacje, że jest to już przesądzone - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

- Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych". To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia - powiedział Adamczak

Otwartych w niedzielę 7 sierpnia może być kilkaset z ponad 3200 sklepów Biedronki w naszym kraju.

Wybrane sklepy już działają w niedziele jako czytelnie

Cześć sklepów miałaby działać jako czytelnie - taki trik stosują od niedawna niektóre placówki Globi i Carrefour Express, należące do franczyzobiorców (decyzja o ich otwarciu nie zapadła w centrali Carrefoura). Już wiosną w taki sposób zdecydował się działać też jeden ze sklepów sieci Intermarche.

- Standy z książkami mają pojawić się przy wejściu. Klient wchodząc będzie brał egzemplarz, a kaucja za niego zostanie mu doliczona do zakupów. Dostanie też voucher na tę kwotę, który będzie mógł sobie wykorzystać przy następnych zakupach – powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" pracownik jednego ze sklepów Biedronka w Lublinie.

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało na razie sprawy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jutro sieć może wydać komunikat dotyczące sprawy otwarcia sklepów w niedziele.

W lipcu ub.r. Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety. W związku z tym jesienią ub.r. znowelizowano ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, wprowadzając zapis, który w praktyce uniemożliwił obchodzenie prawa w ten sposób. Bo działać w niedziele mogą teraz tylko te placówki pocztowe, które z tej działalności czerpią ponad połowę przychodów.

Dołącz do dyskusji: Sklepy Biedronki mają być czynne w każdą niedzielę. Sieć znalazła na to nowy sposób

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Traktują nas jak jakąś kolonię. Jak macie zakaz otwierania w niedzielę to tak ma być.
odpowiedź
User
m
Traktują nas jak jakąś kolonię. Jak macie zakaz otwierania w niedzielę to tak ma być.
tak to jest jak (nie)rząd nie potrafi stworzyć działającego prawa. Partia, która ma w nazwie "prawo" w praktyce pisze ustawy na kolanie,
odpowiedź
User
Prafo i Przekręty
Jaki rząd takie prawo, takie i jego respektowanie.Ale umówmy sie, skoro ludzie przychodzą w niedzielę na zakupy tz że taka jest potrzeba.
odpowiedź