SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sklepy Biedronki mają być czynne w każdą niedzielę. Sieć znalazła na to nowy sposób

Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją. W najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka, która będą działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie - wynika z nieoficjalnych informacji. Firma na razie nie komentuje sprawy.

fot. Biedronka Article

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

Wygląda na to, że analizy te dobiegły końca i Biedronka gotowa jest na otwarcie w dzień objęte zakazem handlu. - Mamy informacje, że jest to już przesądzone - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

- Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych". To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia - powiedział Adamczak

Otwartych w niedzielę 7 sierpnia może być kilkaset z ponad 3200 sklepów Biedronki w naszym kraju.

Wybrane sklepy już działają w niedziele jako czytelnie

Cześć sklepów miałaby działać jako czytelnie - taki trik stosują od niedawna niektóre placówki Globi i Carrefour Express, należące do franczyzobiorców (decyzja o ich otwarciu nie zapadła w centrali Carrefoura). Już wiosną w taki sposób zdecydował się działać też jeden ze sklepów sieci Intermarche.

- Standy z książkami mają pojawić się przy wejściu. Klient wchodząc będzie brał egzemplarz, a kaucja za niego zostanie mu doliczona do zakupów. Dostanie też voucher na tę kwotę, który będzie mógł sobie wykorzystać przy następnych zakupach – powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" pracownik jednego ze sklepów Biedronka w Lublinie.

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało na razie sprawy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jutro sieć może wydać komunikat dotyczące sprawy otwarcia sklepów w niedziele.

W lipcu ub.r. Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety. W związku z tym jesienią ub.r. znowelizowano ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, wprowadzając zapis, który w praktyce uniemożliwił obchodzenie prawa w ten sposób. Bo działać w niedziele mogą teraz tylko te placówki pocztowe, które z tej działalności czerpią ponad połowę przychodów.

Dołącz do dyskusji: Sklepy Biedronki mają być czynne w każdą niedzielę. Sieć znalazła na to nowy sposób

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Traktują nas jak jakąś kolonię. Jak macie zakaz otwierania w niedzielę to tak ma być.
odpowiedź
User
m
Traktują nas jak jakąś kolonię. Jak macie zakaz otwierania w niedzielę to tak ma być.
tak to jest jak (nie)rząd nie potrafi stworzyć działającego prawa. Partia, która ma w nazwie "prawo" w praktyce pisze ustawy na kolanie,
84 16
odpowiedź
User
Prafo i Przekręty
Jaki rząd takie prawo, takie i jego respektowanie.Ale umówmy sie, skoro ludzie przychodzą w niedzielę na zakupy tz że taka jest potrzeba.
77 18
odpowiedź