SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bilety PKP Intercity trafią do aplikacji Jakdojade z grupy RASP

Spółka PKP Intercity rozszerza sieć zewnętrznych partnerów sprzedaży internetowej. Już wkrótce do tego grona dołączy aplikacja Jakdojade, którego operator należy do Ringier Axel Springer Polska. W piątek obie spółki podpisały umowę na wdrożenie nowej funkcjonalności.

Do tej pory w obu platformach Jakdojade (na stronie jak i w aplikacji), po wyszukaniu połączenia obsługiwanego przez PKP Intercity dostępny był przycisk „Kup bilet”, który bezpośrednio przekierowywał do strony przewoźnika. Dziś narodowy przewoźnik rozszerzył współpracę z Jakdojade, w związku z czym w najbliższych miesiącach możliwy będzie zakup biletów bezpośrednio w aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu podróżni będą mogli wygodnie kupić i trzymać swoje bilety w jednym miejscu.

- Kontynuujemy strategię przybliżania kolei do naszych klientów. Chcemy, żeby zakup biletu na pociąg był łatwy, szybki i wygodny. W strategię PKP Intercity wpisany jest rozwój, dlatego likwidujemy wszelkie bariery w korzystaniu z naszych usług. Bardzo się cieszę, że do sieci sprzedaży dołącza Jakdojade. To duża korzyść dla naszych pasażerów - powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Bilety PKP Intercity w kolejnych aplikacjach

Rozpoczęcie współpracy z firmą Jakdojade jest kontynuacją działań, jakie przewoźnik podjął we wrześniu 2021 roku wraz z wprowadzeniem ujednoliconych warunków handlowych (UWH). Od tego czasu spółka nawiązała współpracę z największymi serwisami sprzedającymi bilety, takimi jak mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash czy KOLEO. W sierpniu bieżącego roku do tego grona dołączyły platformy Infobus oraz eTravel, które docelowo ułatwią zakup biletów podróżnym zza granicy oraz pasażerom jadącym w delegację. Spółka sprzedała w tych kanałach już ponad 6 mln biletów.

Jakdojade, z którego strony i aplikacji korzysta ponad 5 mln użytkowników miesięcznie, działa na polskim rynku od 15 lat jako planer podróży miejskich. Od 2017 r. w aplikacji Jakdojade możliwy jest zakup biletów w wybranych aglomeracjach w Polsce. W ramach tej możliwości we wrześniu 2023 r. zostało zrealizowanych blisko 9,5 mln transakcji.

Liczba obsługiwanych w aplikacji przewoźników stale się powiększa, a w ramach aglomeracji trójmiejskiej Jakdojade pośredniczy również w sprzedaży biletów przewoźnika kolejowego PKP SKM Trójmiasto. 

Platformą Jakdojade zarządza spółka City-nav, której większościowym udziałowcem od 2016 r. jest Ringier Axel Springer Polska. 

Dołącz do dyskusji: Bilety PKP Intercity trafią do aplikacji Jakdojade z grupy RASP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl