SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Skanska zbuduje w Gdańsku biurowiec Wave

Rynek trójmiejski jest siódmym w Polsce, na którym Skanska realizuje swoje inwestycje biurowe. Wave, pierwszy projekt spółki biurowej Skanska w Gdańsku, dostarczy ok. 48 000 m kw. powierzchni.

biurowiec Wave / Gdańsk Article

Spółka zaprezentowała projekt autorstwa śląskiej pracowni architektonicznej medusa group (to jej dziewiąty projekt stworzony dla Skanska w Polsce), łączący industrialną architekturę z ogólnodostępnymi miejscami do spotkań inspirowanymi bałtyckimi wydmami. Elewacja projektu nawiązuje do stoczniowych tradycji Gdańska.

Projekt biurowy Skanska powstaje przy al. Grunwaldzkiej 343/345 - w centrum biznesowym w Gdańsku Oliwie. W ramach inwestycji Skanska wybuduje dwa 14–kondygnacyjne biurowce o wysokości 55 m i dwa poziomy garażu podziemnego. W pierwszym etapie na przełomie 2019 i 2020 r. oddany do użytku zostanie budynek o powierzchni 24 700 m kw.

Wave dostarczy ok. 400 miejsc parkingowych na rowery. W obu budynkach powstanie infrastruktura z szatniami i prysznicami dla rowerzystów i biegaczy. W ramach inwestycji powstaną również stacje skuterów i samochodów elektrycznych, z których będą mogli korzystać przyszli pracownicy.

"Biurowiec Wave będzie też pierwszym budynkiem w Trójmieście z innowacyjnym systemem operacyjnym Connected by Skanska integrującym w aplikacji mobilnej i poprzez platformę www zarządzanie różnymi funkcjami budynku oraz powierzchni biurowej." - powiedziała Agnieszka Krawczyk-Rogowska, regionalny dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

W biurowcach Wave będzie można m.in. poruszać się po budynku za pomocą smartfona, bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu, przygotować wirtualne zaproszenie do biura dla gościa, a także zarezerwować dla niego miejsce na parkingu podziemnym.

"Wave będzie wyposażony w tzw. activity based parking rozpoznający tablice rejestracyjne i przydzielający miejsca parkingowe. Analizując dane historyczne oraz bieżące informacje, system w efektywny sposób zarządza rotacją na parkingu (...)" - dodała Krawczyk-Rogowska.

Najemcy będą mieli też możliwość dostosowania na życzenie tzw. Connected Fit-out, obejmującego m.in. rezerwację sal spotkań, sterowanie temperaturą i oświetleniem w pomieszczeniach za pomocą aplikacji mobilnej.

Skanska podkreśla, że Wave to pierwszy projekt w Trójmieście, który otrzyma certyfikat Well, potwierdzający komfort i jakość budynków biurowych. Well Building Standard to system certyfikacji stworzony przez IWBI (International Well Building Institute). W ramach certyfikacji monitorowane i oceniane jest siedem kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, kondycja fizyczna, komfort i umysł. Łącznie instytut bierze pod uwagę 102 cechy każdego budynku i przestrzeni do pracy.

Dodatkowo, dzięki rozwiązaniom uwzględniającym potrzeby osób o różnym stopniu aktywności i w różnym wieku, gdańska inwestycja Skanska zaprojektowana jest zgodnie z wytycznymi Fundacji Integracja i będzie spełniać wymogi certyfikatu "Obiekt bez barier".

Za komercjalizację Wave odpowiedzialna jest agencja doradcza CBRE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Skanska zbuduje w Gdańsku biurowiec Wave

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl