SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał Biznes24 miał 1,3 mln zł straty w 2020 roku

W ub.r. spółka zarządzająca kanałem informacyjnym Biznes24 zanotowała 723,9 tys. zł przychodów sprzedażowych, a przy 2,02 mln zł kosztów operacyjnych miała 1,31 mln zł straty netto - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Roman MłodkowskiRoman Młodkowski

Kanał Biznes24 jest nadawany od 20 marca ub.r., jest dostępny m.in. na platformach Canal+ Polska, Orange Polska, WP Pilot oraz w sieciach kablowych Toya i (od 31 lipca) w UPC Polska. Dotyczy tematyki gospodarczej, w tym rynków kapitałowych i finansów osobistych. Brokerem stacji jest biuro reklamy Telewizji Polskiej.

Według danych Nielsen Audience Measurement od startu nadawanie do 27 października ub.r. średnia minutowa widownia Biznes24 wyniosła 357 osób. Przełożyło się to na 0,006 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 0,011 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,010 proc. w grupie 16-59.

- W sierpniu i wrześniu przegoniliśmy wPolsce i TV Republika a także Superstację - mimo że potencjalna widownia tych kanałów jest nieskończenie większa, niż grupa ludzi zainteresowanych biznesem. W listopadzie przekroczyliśmy zasięg 50 tysięcy widzów dziennie, około 600 tysięcy unikalnych widzów wychwytują badania Nielsena w naszej oglądalności - komentował dla Wirtualnemedia.pl Roman Młodkowski, prezes i współwłaściciel Biznes24.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W sprawozdaniu złożonym w KRS firma wyliczyła, że w ub.r. skupiała się „na budowaniu marki, badaniu struktury rynku i trendów rynkowych w celu maksymalizowania źródeł przychodów, pozyskiwaniu nowych kontrahentów i rozszerzaniu oferty programowej telewizji nadawanej przez Spółkę”.

2 mln zł wydatków operacyjnych

Z 2,02 mln zł kosztów operacyjnych firmy 1,17 mln zł wydano na usługi obce. 571,1 tys. zł poszło na wynagrodzenia, 14,7 tys. zł na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze, a 20,8 tys. zł na zużycie materiałów i energii. 229,5 tys. zł wyniosły koszty amortyzacji, 2,8 tys. zł - podatki i opłaty, a 5,9 tys. zł - pozostałe koszty rodzajowe.

Do tego doszło 10,1 tys. zł pozostałych wpływów operacyjnych, 5 tys. zł pozostałych kosztów operacyjnych i 16,9 tys. zł wydatków finansowych.

Po wybuchu epidemii nadawca uzyskał 7,1 tys. zł oszczędności dzięki umorzeniu składek pracowniczych na ZUS i 5 tys. zł dotacji z budżetu Szczecina (tak jest zarejestrowana spółka).

W konsekwencji Biznes24 zanotował 1,29 mln zł straty operacyjnej oraz 1,31 mln zł straty brutto i netto. Strata ma zostać pokryta z przyszłych zysków.

Na koniec ub.r. nadawca miał 72,1 tys. rzeczowych aktywów trwałych: urządzenia techniczne o wartości 48,6 tys. zł, maszyny i urządzenia wycenione na 11,5 tys. zł oraz narzędzia, przyrządy i wyposażenie na 11.9 tys. zł.

1,4 mln zł pożyczek, 233 tys. zł należności od TVP

Firma na koniec ub.r. miała 1,42 mln zł zobowiązań kredytowo-pożyczkowych (wszystkie w części krótkoterminowej, czyli do spłaty w ciągu najbliższych 12 miesięcy): 1,27 mln zł od jednego ze swoich udziałowców (po 50 proc. udziałów mają Roman Młodkowski i Michał Winnicki) oraz 150,3 tys. zł od spółki MWE Teleport należącej do Michała Winnickiego.

Z kolei krótkoterminowej należności nadawcy wynosiły 279,1 tys. zł, w tym 232,8 tys. zł od Telewizji Polskiej.

Dołącz do dyskusji: Kanał Biznes24 miał 1,3 mln zł straty w 2020 roku

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Enron
Hmmm... Nie to, żebym siał defetyzm, ale mam jakieś opory, aby słuchać porad biznesowych od ludzi, którzy sami są 1,3 mln do tyłu... Ja przy takich długach to bym nie udzielał porad biznesowych, tylko był na etapie zmiany tożsamości i ucieczki z kraju do miejsca nie mającego podpisanej z Polską umowy o ekstradycję :) Do tego jest to do spłaty w rok, przy ~724 tys. przychodu, co ledwie przebija koszt samych wynagrodzeń, oskładkowania i drobnicy. I wątpliwe, aby pozostałe koszty wyparowały (pewnie lwia część to emisja z satelity). Mimo tego powodzenia... Ale ciemno to widzę, że za rok nadal będziemy pisać o Biznes 24 w czasie teraźniejszym.
To dowodzi, że tematyka biznesowa w Polsce nie kręci na tyle osób, żeby dało się to spiąć i przekonali się o tym wcześniej już i TVN i Polsat. Ale co się dziwić, w kraju, gdzie klasa średnia zaczyna się zaraz za najniższą krajową :) U nas lepiej sprzedałby się kanał poświęcony np. wyłudzaniu świadczeń, socjalu, materiały poradnikowe jak dostać różne zapomogi i najlepiej nie pracować wcale - żyć na garnuszku państwa. Nawet mam nazwę: Socjal 24 albo Zasiłek 24. Proszę o mnie pamiętać przy uruchamianiu - jako pomysłodawca mogę brać udział w tym projekcie :)
odpowiedź
User
B3ka
Spokojnie to wszystko zaplanowane xD
odpowiedź
User
Kraku
Problemem kanalow biznesowych jest smycz na jakiej sa prowadzine przez podmioty, ktore kupuja tam reklamy czyli de facto utrzymuja ten kanal. Przykladowo bank X kupi kampanie za XXX zlotych i kanal biznesowy juz nie moze powiedziec prawdy o tym banku, ze zlodziej, ze umoczony we franki i opcje walutowe etc. To sprawia, ze normalni zdrowo myslacy ludzie takie kanaly omijaja szerokim lukiem, a ogladaja tylko ludzie z tych bankow zeby napawac sie swoja wielkoscia.
odpowiedź