SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BlackBerry ze stratą i spadkiem przychodu, w dół także sprzedaż smartfonów

Firma BlackBerry zakończyła zarówno ostatni kwartał, jak i cały poprzedni rok fiskalny stratą i wyraźnym spadkiem przychodu. Optymizmem nie napawają także wyniki sprzedaży smartfonów.

BlackBerry LeapArticle

Przychód BlackBerry w zakończonym 29 lutego br. kwartale sięgnął 464 milionów dolarów, co oznacza spadek o 30 proc. w stosunku do 660 milionów dolarów w analogicznym okresie poprzedniego roku. We wcześniejszych trzech miesiącach firma miała natomiast 548 milionów dolarów przychodu.

BlackBerry zanotowało w IV kwartale stratę netto w wysokości 238 milionów dolarów, w porównaniu do 89 milionów dolarów straty w III kwartale oraz 28 milionów dolarów zysku przed rokiem.

Szefostwo koncernu ujawniło także, że sprzedaż smartfonów w minionym kwartale sięgnęła tylko 600 tys. sztuk. To wynik o 100 tys. gorszy niż kwartał wcześniej.

W całym roku fiskalnym 2016 BlackBerry zanotowało przychód w wysokości 2,16 miliarda dolarów, co oznacza znaczący spadek w porównaniu do 3,34 miliarda dolarów przychodu w roku fiskalnym 2015. Strata netto firmy zmalała w tym okresie z 304 milionów dolarów do 208 milionów dolarów.

Dołącz do dyskusji: BlackBerry ze stratą i spadkiem przychodu, w dół także sprzedaż smartfonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl