SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blik ze 153 mln transakcji w pierwszym kwartale 2021. Platforma ma 7,6 mln użytkowników

Od stycznia do marca 2021 r. użytkownicy Blika zrealizowali ponad 153 mln transakcji o wartości 20 mld złotych. Na koniec pierwszego kwartału z platformy aktywnie korzystało 7,6 mln osób. Najszybciej rozwijającym się kanałem jest przelew na telefon Blik.

Article

Polski Standard Płatności podał statystyki dotyczące wyników prowadzonej przez niego platformy Blik w okresie od początku stycznia do końca marca 2021 r.

Czytaj także: Szybkie przelewy Blikiem w IKO. Wystarczy lista kontaktów, dzienny limit tysiąc złotych

W pierwszym kwartale br. użytkownicy Blika zrealizowali 153 mln transakcji – to blisko dwa razy więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. Łączna wartość transakcji również podwoiła się w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ubiegłego roku i wyniosła 20 mld zł.

Liczba aktywnych użytkowników Blika (takich, którzy każdego miesiąca realizują przynajmniej jedną transakcję) wzrosła do 7,6 mln osób – oznacza to wzrost o 55 proc. rok do roku. To także o 600 tys. osób więcej niż na koniec czwartego kwartału 2020 r.

Internet na czele, przelewy na telefon w górę

W pierwszym kwartale br. ponad 74 proc. transakcji Blikiem zrealizowano w internecie, było ich blisko 114 mln, z czego ponad 4 mln to transakcje wykonane w globalnym e-commerce, rozliczane przez międzynarodowych operatorów płatności. Wartość transakcji online osiągnęła prawie 13 mld zł.


 
– Nasi użytkownicy chcą płacić Blikiem nie tylko w polskich, ale także w zagranicznych sklepach internetowych – podkreśla w komunikacie Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności. - Dlatego tak ważne jest dla nas nawiązywanie partnerstw z zagranicznymi operatorami płatności, którzy obsługują nie tylko krajowe, ale również globalne platformy e-commerce. Chcemy, aby każda osoba korzystająca z Blika mogła płacić nim wszędzie na świecie.

Drugą najchętniej wykorzystywaną funkcją Blika są przelewy na telefon. Od stycznia do marca br. zrealizowano prawie 19 mln takich transakcji. To o 156 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wartość przelewów dokonanych w pierwszym kwartale osiągnęła 2 mld zł.


 
Liczba transakcji w tradycyjnych terminalach płatniczych wzrosła rok do roku o 94 proc. do poziomu 13,6 mln operacji w pierwszym kwartale roku. Ich wartość w tym czasie zbliżyła się do miliarda zł.

Liczba transakcji zrealizowanych przez użytkowników Blika w bankomatach wyniosła 7,2 mln. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej, jednak według operatora to wynik utrzymujący się na porównywalnym poziomie przez ostatnie trzy kwartały. Wartość operacji realizowanych Blikiem w bankomatach (wpłaty i wypłaty gotówki) w analizowanym okresie wyniosła 4,5 mld zł. Użytkownicy wypłacają jednorazowo średnio 622 zł.

W pierwszym kwartale roku użytkownicy realizowali Blikiem średnio 1,7 mln transakcji każdego dnia. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2020 r. W najlepszym dniu pierwszego kwartału odnotowano 2,2 mln transakcji. Średnia kwota transakcji Blikiem to 131 zł.

Czytaj także: W Uber Eats zapłacimy Blikiem

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blik ze 153 mln transakcji w pierwszym kwartale 2021. Platforma ma 7,6 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl