SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blik z rekordami, 33 miliony transakcji w 2017 roku na kwotę 4,5 miliarda zlotych

W 2017 roku użytkownicy platformy Blik wykonali 33 miliony transakcji na łączną kwotę ponad 4,5 miliarda złotych. Obecnie z platformy korzysta z górą 6,1 miliona osób, które dokonują zakupów głównie za pośrednictwem internetu.

Article

W komunikacie opublikowanym przez Polski Standard Płatności, operatora platformy Blik poinformowano, że w ub.r. Polacy zrealizowali 33 mln transakcji Blikiem, w tym prawie 22 mln płatności w internecie. Wzrost liczby transakcji łączy się z coraz większą popularnością Blika wśród klientów bankowości mobilnej w Polsce.

W IV kwartale ub.r. Blik zdobył milion nowych użytkowników. Obecnie korzysta z niego 6,1 mln osób – dwa razy więcej niż na koniec 2016 r. Wartość transakcji zrealizowanych w ub.r. przekroczyła 4,5 mld zł.

Z 12 mln transakcji w ostatnich trzech miesiącach ub.r. najwięcej, bo aż 8,5 mln odnotowano w internecie. To 71 proc. wszystkich operacji Blikiem w IV kwartale.

Według operatora Blik jest coraz bardziej popularny przy wypłatach z bankomatów, które stanowią 20 proc. wszystkich transakcji w ostatnim kwartale. Polacy wypłacili w ten sposób gotówkę 2,4 mln razy. Płatności w terminalach było 550 tys. (5 proc.), a natychmiastowych przelewów na telefon 540 tys. (4 proc.).

W IV kwartale ub.r. Polacy wykonywali średnio 131 tys. transakcji Blikiem dziennie. Było to średnio 93 tys. płatności w internecie, 26 tys. transakcji w bankomatach, 6 tys. płatności w terminalach płatniczych i 5,8 tys. natychmiastowych przelewów na telefon. Dzienny rekord transakcji Blikiem łącznie wyniósł ponad 238 tys., a w samym internecie 195 tys.

- Rok 2017 był dla BLIK-a przełomowy. Sześciomilionowa, ciągle powiększająca się grupa użytkowników BLIK-a zrealizowała w nim aż cztery razy więcej transakcji niż w 2016 r. BLIK stał się powszechnym standardem płatności i jest dostępny w coraz większej liczbie sklepów oraz banków. W nadchodzącym okresie będziemy dalej rozwijać BLIK-a zarówno w obszarze płatności, jak i przelewów na numer telefonu - poinformował Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK-a.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO BP. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Raiffeisen Banku i Credit Agricole.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blik z rekordami, 33 miliony transakcji w 2017 roku na kwotę 4,5 miliarda zlotych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl