SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blockchain Lab zaczyna współpracę z twórcami „Lord of Clans”

Produkująca gry wideo spółka Blockchain Lab ogłosiła początek współpracy z właścicielami łotewskiego studia MadSword, producenta m.in. „Lord of Clans”. Razem utworzą MadSword Studios, w której Blockchain Lab będzie mieć 70 proc. udziałów.

Jarosław ZeisnerArticle

MadSword w ramach współpracy wniesie do MadSword Studios zespół programistów oraz dotychczasowe pokaźne portfolio ponad 160 gier, wraz z flagową grą strategiczną „Lord of Clans”. Natomiast Blockchain Lab obejmie 70 proc. udziałów nowej spółki i zapewni jej maksymalnie 1,144 mln zł do osiągnięcia przez nią progu rentowności (ma to nastąpić już w br.).

Ponadto Blockchain Lab ma opcję kupna dodatkowych 10 proc. akcji MadSword Studios za 40 tys. swoich akcji Blockchain Lab, po cenie emisyjnej stanowiącej równowartość 1,5 euro w złotych polskich za jedną akcję.

MadSword Studios będzie produkować gry wideo na urządzenia mobilne (m.in. iOS, Android), platformy PC, platformy społecznościowe (m.in. Steam, Facebook) oraz urządzenia VR.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z potencjału, jaki wnosi dla naszej firmy współpraca z MadSword, w efekcie której powiększamy zespół produkcyjny, a przede wszystkim pozyskujemy nowe kompetencje i know-how. Połączone zasoby, doświadczenie i entuzjazm naszych zespołów oraz wykorzystanie synergii, zdecydowanie zdynamizują nasz rozwój - zapowiada Jarosław Zeisner, wiceprezes i chief operating officer w Blockchain Lab.

Łotewskie studio MadSword produkuje gry wideo, ma w dorobku ponad 160 tytułów, m.in. „Lord of Clans”. Firma działa od 8 lat, obecnie w zespole produkcyjnym zatrudnia na stałe 15 osób.

- Niezaprzeczalnie ta transakcja to kolejny istotny etap w realizowanej od kwietnia 2019 roku nowej strategii rozwoju Blockchain Lab, który przyczyni się także do zwiększania skali i rentowności biznesu. Portfolio Blockchain Lab wzbogaciło się o flagową grę strategiczną „Lord of Clans”, która jest w końcowej fazie produkcji i jej wersja beta jest spodziewana w czerwcu bieżącego roku. Ponadto, nasz spółka nabyła prawa własności intelektualnej do ponad 160 gier z portfolio MadSword, co daje możliwość wykorzystania silników tych gier do innych produkcji Blockchain Lab. W dorobku MadSword są również tytuły posiadające walor edukacyjny, które pozwalają uczyć się przez zabawę. Wpisują się one idealnie w naszą strategię, aby dostarczyć wartościową rozrywkę dla całej rodziny - zapewnia Jarosław Zeisner.

Blockchain Lab z licencją od Cyber Group Studios

W październiku ub.r. Blockchain Lab podpisał umowę z francuską firmą Cyber Group Studios, producentem i dystrybutorem animowanych filmów i seriali telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Uzyskał pięcioletnią wyłączną licencję na produkcję, wydanie, dystrybucję, sprzedaż oraz promocję gier wideo opartych na znanych animowanych serialach dla dzieci i młodzieży, takich jak „Sadie Sparks” „Taffy” oraz „Pirates Next Door”.

- Na mocy tej umowy zrealizujemy co najmniej dziewięć gier wideo na łącznie dziewięciu platformach dystrybucyjnych. Już w listopadzie 2019 roku rozpoczęliśmy produkcję pierwszych czterech tytułów na urządzenia mobilne: „Sadie Sparks’ Potion Maker”, „Taffy's Food Run”, „Pirates Next Door: The Mad Chase”, „Taffy: Feed the Kitty”. Gry będą wydawane zgodnie z kalendarzem emisyjnym dla ww. animowanych seriali telewizyjnych, przyjętym przez nadawców. Komercjalizacja pierwszych wyprodukowanych gier rozpocznie się w drugim kwartale bieżącego roku - zapowiada Jarosław Zeisner.

- Na podstawie przeprowadzonego sondażu wśród wydawców, nadawców TV i platform dystrybucyjnych - szacujemy, że każda z gier uzyska ekspozycję do wielomilionowej publiczności i będzie miała istotny wpływ na wyniki finansowe Spółki. Dla porównania - dotychczasowe produkcje z wykorzystaniem wymienionych bohaterów seriali TV objętych niniejszą umową, posiadają ponad 270-milionową społeczność - dodaje.

W październiku ub.r. Blockchain Lab przeprowadził emisję 1,7 mln swoich akcji serii H.

Blockchain Lab ma nowego właściciela

Wcześniej pakiet kontrolny akcji Blockchain Lab przejął Mobilum Limited, fintech rozwijający produkty i usługi transgraniczne. Jednocześnie całkowicie zmieniono strategię Blockchain Lab. Jednym z kierunków rozwoju Mobilum Limited są produkty i usługi związane z wymianą aktywów w szeroko pojętej branży rozrywki, w której istotnym elementem są gry wideo. Nadrzędnym celem w nowej strategii Blockchain Lab jest budowanie dużej grupy użytkowników gier wideo i zaoferowanie im swobodnej wymiany produktów i akcesoriów związanych z tymi grami. Obecnie zespół Blockchain Lab odpowiedzialny za produkcję gier liczy około 30 osób.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Blockchain Lab zanotował 6,6 tys. zł przychodów sprzedażowych, 266,3 tys. zł pozostałych wpływów, 611,3 tys. zł kosztów operacyjnych i 258,5 tys. zł straty netto, wobec 792 tys. zł wpływów sprzedażowych, 1,44 mln zł wydatków operacyjnych i 400,8 tys. zł straty netto rok wcześniej.

Firma jest notowana na NewConnect, rynku bocznym warszawskiej giełdy. W poniedziałek na koniec sesji kurs spółki wynosił 1,87 zł, do dawało jej kapitalizację w wysokości 10,41 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blockchain Lab zaczyna współpracę z twórcami „Lord of Clans”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl