SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blok edukacyjny BBC Prime

Od kwietnia 2005 roku BBC Prime rozpoczyna emisję bloku edukacyjnego Schools TV dla uczniów szkół podstawowych

Schools TV przygotowany jest z myślą o nauczycielach języka angielskiego, by udostępnić im tematy do nauki - od podstaw czytania i pisania przez zasady liczenia po geografię i przyrodę.

Schools TV startuje w BBC Prime 4 kwietnia 2005 roku, emitowany będzie przez cały rok szkolny w dni powszednie od 11:00 do 12:00. Każdego dnia emitowane będą programy do nauki języka angielskiego oraz programy dodatkowe poruszające różnorodne tematy. Schools TV kierowany jest do uczniów w wieku 6-13 lat. Godziny emisji zostały specjalnie dobrane tak, aby udostępnić nauczycielom programy Schools TV podczas obecności dzieci w szkole. 

Ogłaszając nowy blok programowy na antenie BBC Prime Dyrektor Programowy David Weiland powiedział: "Fakt, że BBC Prime emituje oryginalne programy w języku angielskim sprawił, że kanał lubią oglądać widzowie, którzy chcą szlifować swój angielski poprzez oglądanie tego, co najlepsze w brytyjskiej rozrywce. Nowy blok programowy dla dzieci - Schools TV - idzie krok dalej, ponieważ wiemy jak ważne dla rodziców w całej Europie jest nauczanie ich dzieci angielskiego. Schools TV oferuje wysokiej jakości programy do nauki angielskiego, które mogą być wykorzystane podczas zajęć przez nauczycieli i uczniów."
 
BBC Prime jest wspierany przez Ministerstwa Edukacji w całej Europie, nadaje wartościowe programy, dzięki którym można się jednocześnie bawić i uczyć. We Francji licea używają programów BBC Prime na lekcjach języka angielskiego, zaś na Węgrzech i w Holandii BBC Prime współpracuje z Ministerstwami Edukacji sponsorując konkursy National Young English Speaker.

Schools TV w BBC Prime emitowane będzie od 4 kwietnia 2005 w dni powszednie w godz. 11:00-12:00:

Poniedziałki   Learning English + Languages other than English
   (nauka angielskiego + inne języki obce)
Wtorki    Learning English + Science and Nature
   (nauka angielskiego + przyroda i fizyka)
Środy   Learning English + Literacy
   (nauka angielskiego + gramatyka)
Czwartki  Learning English + Numeric skills
   (nauka angielskiego + matematyka)
Piątki   Learning English + Humanities
   (nauka angielskiego + geografia).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blok edukacyjny BBC Prime

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl