SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blokowanie niepożądanego internetu

Veracomp rozszerza ofertę o nową wersję aplikacji do filtrowania internetu SurfControl Web Filter VS, przeznaczoną dla urządzeń Nokia IP

Oprogramowanie SurfControl Web Filter VS zainstalowane na urządzeniach Nokia IP blokuje dostęp do stron WWW uznanych przez przedsiębiorstwo za niepożądane lub zajmujące czas pracownikom.

Najnowsza wersja SurfControl Web Filter VS dla Nokia IP jest bardziej elastyczna w instalacji i zarządzaniu. Ułatwia użytkownikom urządzeń Nokia IP administrowanie systemem do filtrowania zawartości WWW.

Nowa wersja SurfControl Web Filter VS zawiera udoskonalone opcje filtrowania internetu, które zapewniają silniejszą ochronę przed złośliwymi kodami. Administratorzy urządzeń Nokia IP mogą tworzyć listę stron WWW, do których jest zabroniony dostęp oraz ustanawiać system zawiadomień o naruszaniu reguł polityki bezpieczeństwa. Istotną funkcjonalnością jest umożliwienie nałożenia kilku restrykcji na tę samą stronę oraz zarządzanie komunikatami generowanymi przez system w wypadku złamania ustalonych reguł.

W aplikacji poprawiono też funkcje administracyjne, które teraz umożliwiają ściślejszą integrację z systemem operacyjnym Nokia Horizon Manager oraz protokołem Virtual Router Redundancy Protocol (VRRP). Efektem tych zmian jest łatwiejsza instalacja oprogramowania.

Aplikacja SurfControl Web Filter VS zsynchronizowana jest z bazą danych ponad 6 milionów stron WWW w 65 językach, posegregowanych w 40 kategoriach. Zawartość bazy danych jest aktualizowana przez automatyczne narzędzia technologiczne, ekspertów oraz propozycje klientów i partnerów biznesowych przedsiębiorstwa.

Licencja SurfControl Web Filter VS dla Nokia IP dla jednego użytkownika kosztuje 20 euro przy zakupie 500 licencji. Opłacalność inwestycji w rozwiązania antyspamowe można sprawdzić, korzystając z bezpłatnego interaktywnego kalkulatora opracowanego przez IDC na zlecenie firmy SurfControl. Kalkulator ROI dostępny jest na www.surfcontrol.com.

Brytyjska firma SufControl jest największym na świecie dostawcą aplikacji zabezpieczających treść komunikacji elektronicznej. W 2002 roku jej przychody wyniosły 64,1 miliona USD, co daje firmie pierwszą pozycję wśród producentów aplikacji kontrolujących i zabezpieczających treści przekazywane drogą internetową. Autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań SurfControl w Europie Środkowowschodniej jest Veracomp, specjalizowany dystrybutor rozwiązań informatycznych. Veracomp S.A. prowadzi działalność w 11 krajach Europy Środkowowschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria, Rosja). Specjalizuje się w pięciu obszarach technologicznych: systemy sieciowe, bezpieczeństwo sieci, serwery, pamięci masowe i peryferia. Lider na rynku dystrybucji IT w zakresie doradztwa technicznego. Jako jedyny dystrybutor w Polsce oferuje zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk), usługi konsultingu informatycznego i logistyki serwisowej.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blokowanie niepożądanego internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl