SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kacper Michalski dołącza do zespołu Bloober Team

Polski producent gier wideo Bloober Team poinformował o pozyskaniu Kacpra Michalskiego, który obejmie stanowisko dyrektora produkcji.

Article

Rok 2021 jest zdecydowanie udany dla Bloober Team. Przyczyn sukcesu spółki można wymienić wiele, ale jedną z nich jest dobrze przyjęta przez graczy i krytyków tegoroczna premiera “The Medium”, czyli gry typu survival-horror. Tytuł już w ciągu 24 godzin od wejścia na rynek zarobił 12 mln dolarów - czyli tyle, ile wydano na promocję i produkcję.

Natomiast w lipcu br. polski producent gier wideo podpisał umowę z japońskim gigantem Konami o strategicznej współpracy w zakresie „możliwości wspólnego rozwoju treści”.

Dodatkowo w październiku w firmę zainwestował chiński Tencent, wykupując 22 proc. akcji spółki Bloober Team od Rockbridge TFI.

Wszystkie te elementy sukcesu skłaniają spółkę do dalszego rozwoju. Dziś firma poinformowała o zatrudnieniu Kacpra Michalskiego na stanowisku Head of Production (kierownik produkcji). Przez blisko 15 lat pracował on w firmie Techland, gdzie zajmował najważniejsze stanowiska - w tym producenta i szefa studia warszawskiego oddziału. Michalski ma pokierować zespołem Bloober Team przy obecnych i przyszłych projektach spółki

Szukamy osób, które dobrze wpisują się w DNA Bloobera. Kacper świetnie rozumie rynek, jest szanowanym liderem, a jego portfolio i sukcesy są niekwestionowane. Tworzył on m.in. “Dying Light” - jeden z największych bestsellerów w historii polskiego gamedevu. Kacper i jego umiejętności są niezwykle ważne, ponieważ nasze nadchodzące produkcje są o wiele większe niż dotychczasowe i pragniemy zapewnić im bardzo wysoką jakość - komentuje Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA.

Kacper Michalski obejmując nowe stanowisko ma mieć wpływ na wszystkie tworzone obecnie przez spółkę gry. Jak wynika z oświadczenia Bloober Team, firma pracuje w tej chwili nad dwoma tytułami, które zostaną wydane w najbliższych latach. Pierwszym z nich jest projekt realizowany we współpracy z japońskim Konami. Natomiast drugi ma się opierać na własnej marce, a w ramach tego przedsięwzięcia, Bloober Team podpisał niedawno umowę z globalnym wydawcą Private Division.

Producent gier zaznacza również, że zamierze w przyszłości zatrudniać ponad 200 artystów i nie wyklucza kolejnych transferów do zespołu Bloober Team w najbliższym czasie.

Bloober Team S.A. to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i Konami) światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Studio kładzie nacisk na tworzenie wyjątkowych i poruszających graczy produkcji. Najnowsza gra, The Medium, odniosła sukces biznesowy i artystyczny - w zaledwie 24 godziny pokryła koszty produkcji i marketingu, a ponadto została ciepło przyjęta przez graczy (88 proc. pozytywnych recenzji na Steam). Kolejnym projektem spółki jest tytuł o nazwie kodowej “Black”, którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona - czytamy w oświadczeniu firmy.

Dołącz do dyskusji: Kacper Michalski dołącza do zespołu Bloober Team

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl