SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Bloomberg Businessweek Polska” stał się miesięcznikiem

Magazyn „Bloomberg Businessweek Polska” (Gremi Business Communication), który do końca stycznia br. wydawany był jako tygodnik, od marca jest miesięcznikiem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Tytuł zmienia też model funkcjonowania i poszerza dystrybucję.

Article

Dariusz Bąk, prezes Gremi Business Communication, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że zmiana cyklu wydawniczego wynika z tego, że czytelnik „Bloomberg Businessweek Polska” nie potrzebuje co tydzień otrzymywać aktualnych informacji o globalnych trendach, bo i tak one od razu nie przekładają się na jego działalność. - Zakładamy, że korzysta on też z papierowej „Rzeczpospolitej”, „Parkietu” - ma wiele innych źródeł szybkiej informacji - podkreśla Bąk.

„Bloomberg Businessweek Polska” na cykl miesięczny przechodził stopniowo. W lutym br. ukazały się dwa wydania w cyklu dwutygodniowym, a pierwszy numer miesięcznika wszedł do sprzedaży w poniedziałek 2 marca br.

Bąk zapowiada, że wraz ze zmianą częstotliwości nie zmienia się zawartość tytułu. - Tematyka i profil pisma dobrze odpowiadają potrzebom czytelników - mówi prezes GBC. Magazyn zwiększył swoją objętość z 40 kilku stron do 132 stron. Zmieniła się też jego cena okładkowa - z 5,90 zł do 11,90 zł (to cena promocyjna).

Sprzedaż kioskowa i wysyłka do prenumeratorów „Rzeczpospolitej” nie są już jedynymi sposobami dystrybucji „BBWP”. Jak informuje Dariusz Bąk, tytuł oferowany jest teraz także użytkownikom baz danych GBC oraz dystrybuowany w modelu korporacyjnym.

W związku z tym jego nakład został zwiększony do kilkudziesięciu tysięcy egz. Bąk nie ujawnia jednak jego dokładnej wielkości, ani danych o dotychczasowej sprzedaży tytułu (magazyn nie jest objęty kontrolą ZKDP).

Redaktorem naczelnym „BBWP” pozostaje Cezary Szymanek. Pismo zachowuje odrębną redakcję, na jego rzecz pracują też cały czas dziennikarze newsroomu ekonomicznego Gremi Business Communication.

„Bloomberg Businessweek Polska” wydawany jest przez spółkę z Grupy Gremi od października 2012 roku (więcej na ten temat). Wcześniej jego wydawcą była Platforma Mediowa Point Group, która w 2011 roku sprowadziła tytuł do Polski.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Bloomberg Businessweek Polska” stał się miesięcznikiem

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Jeśli zachowają dotychczasowe tempo zmian cyklu wydawniczego z tygodnika w dwutygodnik i następnie w miesięcznik to już wkrótce Bloomberg będzie rocznikiem.
odpowiedź
User
ta
Hajdabomber i wszystko #wygaszone...
odpowiedź
User
by rzylo sie lepij
od kiedy rzepa w cyklu dwudniowym?
odpowiedź