SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bogdan Białek po 23 latach pracy odchodzi z „Charakterów”. „Szykuję się do emerytury”

Założyciel i redaktor naczelny pisma „Charaktery” (Charaktery) Bogdan Białek po 23 latach odchodzi z firmy. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl mówi, że decyzję podjął sam. Zmartwychpowstania nie oczekujcie. Nie powrócę już nigdy - napisał w pożegnalnym wpisie.

„Charaktery” przez ponad 20 lat były wydawane przez spółkę kierowaną przez Białka (był jej prezesem i jednocześnie redaktorem naczelnym miesięcznika). W lutym br. magazyn został kupiony przez Forum Media Polska, a redaktorem naczelnym została wówczas Edyta Żmuda. Redaktorem naukowym została dr Dorota Krzemionka.

Teraz Bogdan Białek podjął decyzję o odejściu z pisma. - W szczytowym okresie sprzedaż sięgała pułapu 53 tysięcy egzemplarzy. Pismo uczyło Polaków, w większości psychologicznych analfabetów, czym jest psychologia jako nauka. Że jest do stosowania w życiu. „Charaktery” obalały mity, rozwiewały iluzje, wspomagały rozwój, wzmacniały to co wymagało wzmocnienia. „Charaktery” zmieniły polski rynek medialny - utorowały drogę dla szeregu pism o tematyce psychologicznej, „zrobiły modę” na psychologię w pozostałych mediach - stwierdził.

 

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Bogdan Białek podkreśla, że decyzję o odejściu podjął samodzielnie, a pytany o dalsze plany zawodowe, odpowiada: - Na razie szykuję się do emerytury. A co będzie potem, kto wie? Życie jest bogatsze niż nasza wyobraźnia.

- Żegnajcie Czytelnicy. Żegnajcie Autorzy. Zmartwychpowstania nie oczekujcie. Nie powrócę już nigdy - dodał.

Bogdan Białek to dziennikarz i psycholog, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Zadebiutował w 1972 r. w miesięczniku "Poezja”, publikował w "Gazecie Białostockiej”, "Gazecie Wyborczej”, "Słowie Ludu”, "Tygodniku Powszechnym”, "Więziach”, "Życiu Duchowym”, "Kontekstach” oraz "Buillettin of Transregional Center for Democratic Studies”. Opublikował 11 prac naukowych z zakresu psychologii.

„Charaktery” ukazują się na rynku od 1997 roku i nieprzerwanie były wydawane przez spółkę Charaktery. Nowy wydawca ma zachować dotychczasowy charakter magazynu. W planach rozwoju jest za to całkowita cyfryzacja treści z magazynu.

Dołącz do dyskusji: Bogdan Białek po 23 latach pracy odchodzi z „Charakterów”. „Szykuję się do emerytury”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B. Krzyk
Smutne !
odpowiedź
User
gość
I bardzo dobrze, że już nie wróci cham i prostak, gnębił pracowników
odpowiedź