SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Bogdan Zalewski po zawieszeniu za wpis o „wojnie z Żydami” wraca do RMF FM

Dziennikarz Bogdan Zalewski wraca do przygotowywania i prowadzenia serwisów informacyjnych w RMF FM. Na początku lutego został zawieszony po tym, jak na Facebooku napisał m.in.: „Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii”.

Bogdan Zalewski, fot. RMF FM Article

W niedzielę Bogdan Zalewski poinformował, że kończy swoją obecność w internecie w dotychczasowej formie. - Po refleksji doszedłem do wniosku, że emocjonalne zaangażowanie w komentowanie bieżących wydarzeń kosztuje mnie zbyt wiele. Niestety przez niektórych mogłem być zrozumiany niezgodnie z moimi intencjami - stwierdził.

Podziękował też swoim odbiorcom za uwagę i komentarze. - Jeszcze raz przepraszam wszystkich, których mogłem urazić niektórymi feletonami - zaznaczył.

Od poniedziałku Zalewski wrócił do pracy w redakcji RMF FM. Tak jak wcześniej przygotowuje i prowadzi serwisy informacyjne.

Bogdan Zalewski został zawieszony w pracy na początku lutego br. Powód? W dniach intensywnej dyskusji wokół skrytykowania przez przedstawicieli Izraela nowelizacji ustawy o IPN zamieścił na swoim profilu facebookowym obszerny wpis, w którym stwierdził m.in.: „Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. (…)Jestem gotowy podnieść rzuconą mi jako Polakowi rękawicę. Szukam ludzi ducha i czynu”.

RMF FM szybko odcięło się od tych opinii. - Redakcja stanowczo odcina się od wszelkich antysemickich zachowań. Jednocześnie zapewniamy, że podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie - stwierdził Maciej Brzozowski, rzecznik Grupy Bauer, właściciela stacji.

Zalewski usunął ten wpis oraz przeprosił dotknięte nim osoby. - Nie było moja intencją obrażanie Narodu Żydowskiego ani zaprzeczanie niewątpliwie wyjątkowej tragedii Holokaustu - zaznaczył. - Chciałbym oświadczyć, że nie jestem antysemitą. Absolutnie jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zachowań antysemickich. W ferworze bieżących wydarzeń i gorących dyskusji dałem się ponieść nieprzemyślanym emocjom - dodał.

Władze RMF FM nie komentują, dlaczego zdecydowano o przywróceniu Zalewskiego do pracy. - Wszyscy pracownicy Grupy RMF zostali poinformowani o bezwzględnej konieczności stosowania się w swoich wypowiedziach tak prywatnych jak i służbowych do obowiązujących w Polsce przepisów prawa - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski.

Bogdan Zalewski jest związany z RMF FM od 1994 roku, przygotowuje i prowadzi serwisy informacyjne. Tworzył też cykl felietonów „CzyTaniec” o współczesnej literaturze emitowanych w RMF Classic, a w latach 1994-1998 był współautorem audycji „Technikum Mechanizacji Muzyki”.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. RMF FM miało 26,9 proc. udziału w rynku słuchalności, ponad dwa razy więcej niż zajmujące drugą pozycję Radio ZET.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bogdan Zalewski po zawieszeniu za wpis o „wojnie z Żydami” wraca do RMF FM

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz
to jest bardzo dobra informacja, Bogdanie trzymam kciuki, powodzenia :-)
32 53
odpowiedź
User
Gonzalez
To, że ktoś przestaje wypowiadać antysemickie hasła nie powoduje, że przestaje być antysemitą.
59 24
odpowiedź
User
Fh
Bardzo dobrze. To najlepszy serwis akt w tej stacji. Po odejściu Dutkiewicz, Steckiewicz, Kowalewskiego został już tylko on Kwaśny i Staniszewski. Reszta pojęcia nie ma.
26 30
odpowiedź
User
sak
Powrot? Mysle, zenie na dlugo.
5 13
odpowiedź
User
Kuku
Mial rację jesteśmy na wojnie z Żydami którzy te wojnę wypowiedzieli ustami azari i lapida i bergmana. I te wojnę przegramy. Znowu jak w 45
16 16
odpowiedź
User
prawnik
Nie odczułem negatywnie braku tego pana. Jego powrót jest zbędny. Nie wnosi wartości dodanej.
23 20
odpowiedź
User
KRIS
W przeciwieństwie do radia publicznego(teraz rządowego) RMF to firma prywatna i ma prawo zatrudniać rasistów, psychopatów i osoby skrajnie niesprawne intelektualnie.
12 16
odpowiedź
User
RENA
Zrozumiałam, że p. Zalewski dba się o pracę, a poglądy ma antysemickie nadal i dlatego obawia się sam siebie. Gdyby było inaczej, nie musiałby się wycofywać z sieci. Śmieszne są jego tłumaczenia.
12 14
odpowiedź
User
Kuba23
Nie słucham RMFu
16 6
odpowiedź
User
Polak
Na wojnie można być z PiSem, Polską, Komisją Europejską, kimkolwiek, ale nie z ..., bo tego nie wolno mówić.
17 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing