SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bohaterowie reality show „Eden” nie wiedzieli, że od pół roku są poza anteną. „Zamierzony eksperyment”

Do niezwykłej sytuacji doszło podczas kręcenia widowiska z gatunku reality show „Eden” nadawanego przez Channel 4. Po zakończeniu trwającej rok realizacji bohaterowie programu dowiedzieli się, że „Eden” nie jest emitowany na antenie brytyjskiego kanału od 6 miesięcy. Nadawca tłumaczy, że to zamierzone działanie i efekt zakładanego wcześniej eksperymentu.

Article

„Eden” to reality show, w którym grupa 23 uczestników na rok wyjechała do odległego zakątka Szkocji. Tam, odcięci od cywilizacji i technologii bohaterowie programu mieli stworzyć podwaliny nowej społeczności starając się o zaspokojenie własnymi rękami podstawowych ludzkich potrzeb, takich jak schronienie czy jedzenie.

Grupie uczestników programu towarzyszyła ekipa filmowa, a kolejne odcinki „Edenu” miały być nadawane na bieżąco na brytyjskim kanale Channel 4.

Szybko okazało się, że odcinki wyemitowane w marcu, kwietniu i maju ub.r. nie spełniły oczekiwań nadawcy dotyczących oglądalności. W konsekwencji „Eden” został zdjęty z anteny Channel 4, jednak nikt nie poinformował o tym uczestników programu.

Bohaterowie „Edenu” o wszystkim dowiedzieli się dopiero niedawno, gdy zakończono planowany wcześniej okres trwania szkockiego eksperymentu. Do końca próby dotrwało jedynie 10 uczestników - reszta zrezygnowała wcześniej ze względu na słabnącą formę psychiczną lub fizyczną.

Żaden z bohaterów programu nie skomentował do tej pory „wpadki” Channel 4. Z kolei sama stacja jest daleka od przyznania się do pomyłki. Nadawca utrzymuje, że specjalnie nie poinformował bohaterów „Edenu” o końcu emisji show, zamierza bowiem pokazać w oddzielnej produkcji całoroczne losy ekipy zaangażowanej do realizacji programu.

 

Dołącz do dyskusji: Bohaterowie reality show „Eden” nie wiedzieli, że od pół roku są poza anteną. „Zamierzony eksperyment”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Znając życie teraz ktoś te materiały wyemituje,albo montując manipulacyjnie lub ie odcinki,albo jakimś wielogodzinnym strumieniem zarchiwizowanej świadomości=rzeczywistości...:) ale mogę się mylić. MOżna odwrotnie zrobić, ale pewine byłoby mniej ciekawie. Choć ileż takich nagrań jest ludzi,co myśleli,że ich nikt nie kręci, nagrywa...:) a nierzadko to wcalenieśmieszne już pomijam,ż eniezgodne z prawem;no ale tu mamy inną sytuację oczywiście. I o ile w ogóle w którąkolwiek stronę warto coś takiego oglądać,zajmować w najmniejszym stopniu sobie i komuś czas i o ile można to w ogóle nazwać ciekawym,no ale to już inna sprawa.
odpowiedź
User
Indygo
Wreszcie jakis wesoly news :)
odpowiedź
User
sciema
Ale durna historia PR-owa. Kamery i cała ekipa cały czas łaziła wokół uczestników - czyli ktoś im płacił - czyli ktoś produkował program - czyli ktoś go kiedyś wyemituje.
odpowiedź