SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bonnier Business Polska przejmuje Grupę Bankier.pl

Spółka Bonnier Business Polska, wydawca „Pulsu Biznesu”, kupiła od Grupy Allegro.pl całościowe udziały Grupy Bankier.pl, wydającej kilkanaście serwisów internetowych o tematyce finansowo-prawnej na czele z Bankier.pl.

Article

W wyniku akwizycji Bonnier Business Polska przejmuje całkowitą kontrolę grupą serwisów Grupy Bankier.pl, do której należą takie serwisy jak Bankier.pl, PRnews.pl, Twoja-firma.pl, PIT.pl, VAT.pl, 24.pl i MamBiznes.pl oraz finansowa sieć afiliacyjna SystemPartnerski.pl.

- Przejęcie Bankiera daje szanse, by w krótkim terminie osiągnąć to, do czego zawsze aspirują produkty Bonniera na całym świecie - pozycję lidera w najbardziej rentownych i prestiżowych obszarach. Razem z Bankierem zyskujemy doświadczony zespół menedżerów, dziennikarzy i handlowców oraz świetny i rozpoznawalny brand - tłumaczy to przejęcie Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska.

Nie ujawniono wartości transakcji. Po jej finalizacji Grupa Bankier.pl zostanie włączona w struktury Bonnier Business Polska.

- Po połączeniu sił Bonnier Business Polska i Bankiera powstanie wiodący podmiot na rynku mediów finansowych, zbudowany na dwóch najmocniej rozpoznawalnych markach na rynku - zapowiada Przemysław Barankiewicz, redaktor naczelny PB.pl, kierujący tą transakcją ze strony Bonnier Business Polska. - Bankier zawsze imponował nam zdolnością do generowania ruchu i pozycją lidera wśród internautów-inwestorów - dodaje.

O tym, że Grupa Allegro jest zainteresowana sprzedażą Bankier.pl, spekulowano od dawna. Potencjalnymi nabywcami miała być Grupa Onet, m.in. dlatego że konkurująca z nią o miano lidera wśród polskich wydawców Grupa Wirtualna Polska w grudniu ub.r. przejęła Grupę Money.pl (więcej na ten temat).

Dla Grupy Allegro sprzedaż Bankiera jest elementem strategii zakładającej skupienie się na podstawowej dla niej branży e-commerce. Przypomnijmy, że jesienią ub.r. firma przeprowadziła zwolnienia grupowe, reorganizując swoje działy marketingu, obsługi klienta korporacyjnego IT, finansów i administracji, oraz zapowiedziała koncentrację na segmencie mobilnym (przeczytaj o tym więcej).

Z danych Megapanelu PBI/Gemius wynika, że w październiku br. serwisy z Grupy Bankier.pl zanotowały 1,93 mln użytkowników i 31,8 mln odsłon ogółem. Sam Bankier.pl miał 1,36 mln użytkowników i 27,6 mln odsłon, PIT.pl - 356,4 tys. użytkowników i 1,4 mln odsłon, a VAT.pl - 220,5 tys. użytkowników i 822,4 tys. odsłon (zobacz dane serwisów tematycznych). W połowie ub.r. Bankier.pl został udostępniony w gruntownie zmienionej wersji (więcej o tym).

Dołącz do dyskusji: Bonnier Business Polska przejmuje Grupę Bankier.pl

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
ok, i co dalej?
odpowiedź
User
ekspert
a kto przejmie Wirtualnemedia.pl?
odpowiedź
User
Fg
Ha ha ha nikt tego nie chcial kupić
odpowiedź