SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Booking.com dostał od państwa 100 mln euro, teraz wypłaca zarządowi 28 mln premii

W ub.r. platforma internetowa Booking.com otrzymała od holenderskiego rządu 100 mln euro wsparcia. Teraz jej trzyosobowy zarząd ma otrzymać 28 mln euro premii. Politycy domagają się zwrotu pieniędzy.

Dziennik NRC przypomina, że jedna z największych platform rezerwacji noclegów na świecie, mająca siedzibę w Niderlandach spółka Booking.com, otrzymała w ubiegłym roku wsparcie finansowe z budżetu Holandii.

100 mln euro miało zostać przeznaczonych na utrzymanie zagrożonych kryzysem COVID-19 miejsc pracy. Okazuje się jednak, że teraz firma zamierza wypłacić zarządowi gigantyczną premie. Trzyosobowy zarząd ma otrzymać 28 mln euro w formie pakietów akcji.

Branża turystyczna została najmocniej dotknięta pandemią koronawirusa. W związku z tym firma znalazła się w ubiegłym roku w poważnym kryzysie. Gazeta informuje, że rezerwacje za pośrednictwem Booking.com spadły o 60 proc. w 2020 r. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Firma musiała obniżyć koszty i pożyczyć 3 mln euro. Otrzymała także wsparcie z budżetu Niderlandów.

Politycy krytykują premie dla zarządu Booking.com

W marcu ub. roku Glenn Fogel, CEO firmy powiedział NRC, że „musimy teraz oszczędzać każdego dolara, tam gdzie tylko możemy”. Teraz będzie jedną z trzech osób, która otrzyma wielomilionową premię.

Minister Wouter Koolmees (sprawy społeczne) nie ukrywał swojej irytacji. „To nie jest akceptowalne” – powiedział Koolmees podczas posiedzenia rządu w piątek. Wskazał jednocześnie, że nie ma instrumentów do interwencji.

Szef koalicyjnych konserwatywnych chadeków (CU) Gert-Jan Segers nazwał premie „bezwstydnymi” i dowodem na twierdzenie, że „chciwość pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła”.

Liderka opozycyjnej Partii Pracy (PvdA) Lilianne Ploumen napisała na Twitterze, że pieniądze muszą zostać zwrócone „do ostatniego centa”.

Postulat szefowej PvdA będzie trudny do spełnienia, bowiem, według ministra Koolmeesa, firma wywiązała się z warunków pomocy. Pieniądze otrzymała na utrzymanie zatrudnienia i nie mogła nikogo zwolnić przez trzy miesiące.

Dołącz do dyskusji: Booking.com dostał od państwa 100 mln euro, teraz wypłaca zarządowi 28 mln premii

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
O to sprawa powinna być nagłośniona w całej UE tak, żeby każdy potencjalnie korzystający z platformy miał świadomość zaistniałej sytuacji i mógł podjąć decyzję o dalszym finansowaniu tej platformy.
odpowiedź
User
Zlodzieje
nie chcieli zwrócić opłat za anulowane rezerwacje z powodu zamkniętych granic w połowie marca 2020 roku!
odpowiedź
User
romek
nie chcieli zwrócić opłat za anulowane rezerwacje z powodu zamkniętych granic w połowie marca 2020 roku!
ale wiesz, ze są tylko posrednikiem, prowizję płaci hotel a jesli nie zwrocili kasy to tylko dlatego, ze hotel odmowil jej oddania zapewne zgodnie z zasadami, ktore zaakceptowales placąc za nocleg.
odpowiedź