SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Boring Company kończy kopanie tunelu pod Los Angeles. Elon Musk zapowiada otwarcie 10 grudnia 2018 roku

Stworzona przez Elona Muska firma The Boring Company kończy drążenie pierwszego odcinka tunelu pod ulicami Los Angeles. Otwarcie zapowiedziano na 10 grudnia 2018 roku. W przyszłości infrastruktura ma zapewnić działanie superszybkiej kolei Hyperloop.

Article

Projekt Hyperloop jest prowadzony przez Elona Muska i The Boring Company od kilku lat, pierwsze informacje na jego temat pojawiły się w 2012 r. Zakłada on zbudowanie sieci tuneli pod wybranymi miastami, w których miałyby poruszać się specjalne kapsuły osiągające prędkość do 240 km/h.

Jednym z miast w którym trwają prace nad infrastrukturą dla Hyperloop jest Los Angeles. W sierpniu br. Musk zapowiedział, że planowana kolej pozwoli w tym mieście na pokonanie dystansu od centrum na lotnisko w czasie ok. 8 minut, a bilet ma kosztować w granicach jednego dolara. Cała inwestycja ma zaś pochłonąć ok. miliarda dol.

Na początku listopada br. Musk ogłosił na Twitterze, że prace nad pierwszym odcinkiem tunelu pod Los Angeles są na ukończeniu. Jego otwarcie zaś zostało zaplanowane na 10 grudnia br.

Musk nie zdradził na razie kilku szczegółów na temat obecnego etapu robót, nie wiadomo dokładnie jaką długość ma planowany do otwarcia odcinek oraz kiedy zostanie on udostępniony szeroko na potrzeby mieszkańców Los Angeles.

Kalifornia nie jest obecnie jedynym miejscem w USA w którym realizowane są projekty Boring Company. Na początku br. firma rozpoczęła pierwsze prace nad tunelem dla Hyperloop pod ulicami Waszyngtonu. W przyszłości superszybka kolej miałaby pozwolić na podróże pomiędzy stolicą USA a Nowym Jorkiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Boring Company kończy kopanie tunelu pod Los Angeles. Elon Musk zapowiada otwarcie 10 grudnia 2018 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaki taki
Dobrze, że już po kampanii wyborczej bo pewnie minister Jaki by się tam musiał wybrać.
11 8
odpowiedź