SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Borubar Ventures inwestuje pół mln zł w Exmetrix. „Big data to obiecujący rynek”

Założony przez Rafała Brzoskę, Grzegorza Błażewicza i Konrada Pawlusa fundusz Borubar Ventures przeznaczył pół mln złotych na inwestycję w platformę analityczną Exmetrix. - Pomimo wielu firm działających w tej branży dość łatwo można znaleźć interesujące nisze, których potencjał przemawia za inwestycją - wyjaśnia Konrad Pawlus w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Grzegorz Błażewicz Article

Fundusz Borubar Ventures został założony przez Rafała Brzoskę, Grzegorza Błażewicza i Konrada Pawlusa jesienią ub.r.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Błażewicz zapowiadał wówczas, że zamiast mentoringu fundusz będzie w razie potrzeby pomagać ułożyć spółki i procesy w spółkach, w szczególności w obszarze sprzedaży, gdzie twórcy Borubar Ventures mają największe doświadczenie.

Do momentu najnowszej inwestycji w Exmetrix w portfolio funduszu było pięć startupów, m.in. DreamJay, Turbo Egg i Pastrami Deli.

Teraz fundusz przeznaczył 0,5 mln zł na rozwój spółki analitycznej Exmetrix. Oferuje ona platformę o tej samej nazwie, która w czasie rzeczywistym analizuje ponad 500 tys. strumieni danych z giełd, urzędów statystycznych na całym świecie i innych instytucji i realizuje modele predykcyjne na cenach dowolnych produktów, przewiduje także zjawiska społeczne i gospodarcze.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Konrad Pawlus, współtwórca Borubar Ventures oraz SALESmanago wyjaśnia co skłoniło fundusz do inwestycji Exmetrix. - Big data to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się obszarów IT i usług, pomimo wielu firm działających w tej branży dość łatwo można znaleźć interesujące nisze, których potencjał przemawia za inwestycją – tłumaczy Pawlus. - Połączenie narzędzi i technologii Big data z ekonomią daje bardzo interesujące pole do budowy unikatowych rozwiązań. Dodajmy do tego, że Exmetrix stawia na rozwiązania SaaS - co dodatkowo zwiększa potencjał firmy i narzędzia.

Według Pawlusa platformę Exmetrix wyróżnia przede wszystkim połączenie narzędzi analitycznych oraz źródeł danych w jednym rozwiązaniu. - Większość platform analitycznych funkcjonuje w oderwaniu od danych - my uważamy, że dzięki spojeniu ich w jedno rozwiązanie możemy znacznie więcej zaoferować użytkownikowi – podkreśla nasz rozmówca. - Drugim kluczowym atutem są innowacyjne, nieszablonowe mechanizmy analityczne oferowane przez platformę - sztuczna inteligencja, nowe, nie wykorzystywane do tej pory w ekonomii i ekonometrii algorytmy.

Pawlus zapowiada, że półmilionowa inwestycja ma na celu przede wszystkim rozwój sprzedaży oraz rozbudowę samej platformy Exmetrix.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Borubar Ventures inwestuje pół mln zł w Exmetrix. „Big data to obiecujący rynek”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klaus
wchodzenie w BigData przypomina mi dokładnie wchodzenie "w internet" firm typu Butex czy inny Drutex, co sprowadzało się do stworzenia strony www tuż przed bańką internetową. Ot taki buzzword.
10 8
odpowiedź