SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Youtuber Boxdel wykluczony przez Fame MMA. Po ujawnieniu wiadomości do 14-latki

Youtuber Michał Baron, znany lepiej jako Boxdel, został wykluczony z federacji freak-fightowej Fame MMA, po tym jak Sylwester Wardęga ujawnił, że wysłał wulgarne wiadomości o seksie do 14-letniej dziewczyny. - Nie pozostaniemy obojętni względem takich zachowań - zapewnia Fame MMA.

Boxdel na konferencji Fame MMAArticle

We wtorek po południu Sylwester Wardęga w półgodzinnym nagraniu ujawnił, że youtuber Stuart Kluz-Burton (Stuu) miał prywatne relacje ze swoimi nastoletnimi fankami. Szczegółowo przedstawione dwie takie sytuacje: spotkanie Stuu z 14-latką, które skończyło się w łóżku w pokoju hotelowym, oraz impreza w jego mieszkaniu, na której nastoletnie dziewczyny częstowano alkoholem, a po utracie świadomości jedna obudziła się w łóżku ze Stuu. Na potwierdzenie pokazano screeny wiadomości i relacje nastolatek.

- Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb - zapewnił Wardęga. Zapowiedział, że będzie ją badał dalej, w współpracujący z nim przy tym Konopski niebawem opublikuje własny materiał z dodatkowymi wątkami.

Sylwester Wardęga zarzucił trójce influencerów: zaprzyjaźnionemu ze Stuu Marcinowi Dubielowi, jego byłej dziewczynie Fagacie i Boxdelowi, że nie podjęli odpowiednich działań, chociaż znali konkrety o relacjach Stuu z nastoletnimi dziewczynami.

Ujawnił też wiadomości, które Boxdel wysyłał 14-latce. Influencer chwalił się swoim wzrostem i wagą, a gdy dziewczyna napisała, że niebawem leci na Teneryfę, stwierdził: „Będę Cię tam ru..ać. W Twoje cycki”. Nastolatka odpisała „spadaj”, ale w kolejnej wiadomości podała rozmiar swojego biustu, na co Boxdel odpowiedział: „No to za małe na mojego ch..ja”.

Boxdel znika z Fame MMA

Wieczorem Krzysztof Rozpara, prezes spółki zarządzającej federacją freak-fightową Fame MMA, poinformował w oświadczeniu, że Boxdel „został de facto wykluczony z bieżącej działalności Federacji w trybie natychmiastowym”.

- Decyzja została podjęta z powodu podejrzeń dotyczących bardzo niepokojących zachowań Michała Barona w okresie przed rozpoczęciem działalności w federacji. Oświadczam również, że władze federacji nie posiadały wiedzy dotyczącej wspomnianych zachowań. O dalszych krokach natury formalnej Federacja poinformuje w formie oświadczenia na oficjalnych kanałach FAME w mediach społecznościowych - zapowiedział.

Zaznaczył, że Fame MMA „podejmie natychmiastowe i stanowcze kroki względem innych osób występujących na naszych galach, wobec których skierowane zostały publicznie poważne zarzuty w związku z tą sprawą”.

Federacja podkreśliła, że traktuje temat bardzo poważnie. - Jako Federacja chcemy przede wszystkim przekazać wyrazy współczucia osobom, które ucierpiały w wydarzeniach sprzed lat. To nigdy nie powinno się wydarzyć - stwierdzono w jej wpisie.

- Nie pozostaniemy obojętni względem takich zachowań. Dalsze kroki prawne podejmowane przez Federację wymagają stosownego czasu operacyjnego związanego z działaniami podejmowanymi w obszarze prawa spółek czy umów/kontraktów. Będziemy o wszystkim informować Was na bieżąco - zapowiedziano.

Boxdel jako współwłaściciel Fame MMA zarobił ponad 600 tys. zł

Boxdel jest jednym z głównych udziałowców spółki Fame MMA - pozostali to Wojciech Gola, Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak. Zasiada też w jej radzie nadzorczej.

Od połowy 2018 roku zorganizowano 19 gal federacji, a także kilka dodatkowych, m.in. dwie pod szyldem Fame Friday Arena. Transmisje są sprzedawane w modelu pay-per view.

Druga gala Fame Friday Arena odbyła się w zeszły piątek w Szczecinie, w walce wieczoru Boxdel znokautował Pawła Jóźwiaka. Wcześniej walczył podczas trzech gal Fame MMA: odniósł dwa zwycięstwa, a raz przegrał.

W ub.r. spółka Fame MMA przy 12,62 mln zł przychodów zarobiła na czysto 1,55 mln zł, natomiast rok wcześniej zanotowała 22,32 mln zł wpływów i 1,55 mln zł zysku netto. Krzysztof Rozpara i Rafał Pasternak mają po 30 proc. akcji firmy, a Boxdel i Wojciech Gola po 20 proc. Zyski netto z 2021 i 2022 roku wspólnicy w całości dostali jako dywidendy.

Boxdel zyskał popularność na komentowaniu działań innych influencerów. Jego kanał yotube’owy ma 1,63 mln subskrybentów, a zamieszczone tam ponad 130 materiałów zanotowało łącznie 45 mln odtworzeń. Na Instagramie Boxdela obserwuje 1,3 mln użytkowników, konto jest obecnie ustawione jako prywatne.

Dołącz do dyskusji: Youtuber Boxdel wykluczony przez Fame MMA. Po ujawnieniu wiadomości do 14-latki

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cichy
Teraz Pasuta albo Poszukiwacza wezcie na celownik… sprawy podobne do tych ktore naglasnial wardega.
odpowiedź
User
IAMGODX
Następny w kolejce: DeeJayPallaside
odpowiedź
User
Lert
Jeśli to wszystko prawda, to państwo powinno ostro jechać z tymi patocelebrytami. Areszt natychmiast, bo tutaj obawa matactwa i wpływu na świadków jest bardzo prawdopodobna.
odpowiedź