SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja „Twarze depresji” odcina się od słów Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN”

Fundacja organizująca kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” podkreśliła, że słowa o depresji wypowiedziane przez Bożenę Dykiel, jedną z ambasadorek akcji, w sobotnim „Dzień dobry TVN” to wyłącznie jej osobiste opinie.

Bożena Dykiel "Dzień dobry TVN" pokazała okulary poprawiające jej zdrowieArticle

Bożena Dykiel została zaproszona do „Dzień dobry TVN” w związku ze startem kolejnej odsłony kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

W rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą aktorka przypomniała, że z depresją zmagał się m.in. Wojciech Młynarski. - To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał - stwierdziła.

- Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - dodała Bożena Dykiel.

Fundacja „Twarze depresji”: to osobista opinia Bożeny Dykiel

W sobotę wieczorem Fundacja „Twarze depresji” podkreśliła, że opinia wyrażona przez Bożenę Dykiel w „Dzień dobry TVN” jest wyłącznie osobistym zdaniem aktorki. - Nie była z nami konsultowana - zaznaczyła.

Fundacja przypomniała, że „od lat propaguje wiedzę o tym, że depresja jest chorobą, która wymaga leczenia”.

- Od trzynastu edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” podkreślamy jednoznacznie, że TYLKO połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją. Promujemy wiedzę opartą na rzetelnych badaniach klinicznych – tak w kampanii jak i w magazynie „Twarze depresji” - zaznaczono.

 

Bożena Dykiel o epidemii: zastrasza się nas i ciągle lockdownuje

W rozmowie w „Dzień dobry TVN” pojawił się też wątek epidemii koronawirusa. Bożena Dykiel sugerowała, że statystyki pandemii są sfałszowane.

- Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi - z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, i nie pozwala się spotykać - wyliczyła aktorka.

- Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii. A ta pandemia dla nas jest jakimś obozem - dodała.

Agnieszka Woźniak-Starak zaznaczyła, że przy grypie śmiertelność nie była tak wysoka jak w przypadku koronawirusa. - Była, była. Ja czytałam takie liczby, że się okazało, że na grypę zmarło więcej ludzi niż na pandemię - ripostowała Bożena Dykiel.

Agnieszka Woźniak-Starak: żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością…

Potem aktorka stwierdziła, że lekarze kazali jej zwolnić tempo na starość i nie przepracowywać się już. Prowadzące były ciekawe, czemu aktorka nie zastosowała się do tych zaleceń. - Mogłaby pani odpocząć, pani Bożeno. Dlaczego pani tego nie robi, dlaczego nie daje pani oddechu swojemu sercu? - spytała Ewa Drzyzga.

- Chcecie mnie zwolnić? Proszę bardzo! Jestem za! - skomentowała Bożena Dykiel.

Założyła zielone okulary zasłaniające całkowicie oczy. - Moje drogie, bardzo mi pomaga coś takiego - powiedziała. - Naciska się tutaj taki mały guziczek. Pojawia się zielone światełko, a potem się naciska mocniej i pojawia się czerwone światełko z różną częstotliwością - opisała, podała też nazwę tych okularów.

Na tym zakończono wywiad z Bożeną Dykiel. - Żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością, przenieśmy się do Dagmary Kaczmarek-Szałkow i posłuchajmy, co ciekawego w informacjach - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak prowadzą „Dzień Dobry TVN” od jesieni ub.r. Wśród gospodarzy programu zastąpiły Piotra Kraśkę (przeszedł do „Faktów” TVN) i Kingę Rusin (zawiesiła współpracę z TVN).

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. „Dzień Dobry TVN” oglądało średnio 332,6 tys. widzów i 7,25 proc. udziału w oglądalności pasma, wobec 347,4 tys. widzów i 7,27 proc. udziału rok wcześniej. Od początku obecnego sezonu ramówkowego program ma nową czołówkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja „Twarze depresji” odcina się od słów Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Art
Widzę, że Dykiel rozwiązała problem depresji. Jeść, ruszać się i załatwione.
odpowiedź
User
POL
I tak to jest, gdy robi się z celebrytów autorytety w każdej sprawie. Kolejna "gwiazdeczka" (m.in. po Górniak), która "odjechała".

TVN zamiast zapraszać hurtowo do DDTVN aktoreczki/piosenkarki/youtuberki itp. powinno postawić na ekspertów (np. lekarzy specjalistów), którzy rzeczywiście mają coś mądrego do powiedzenia.
odpowiedź
User
widz555
"Kielonek na lepszy nastrój", oj żeby NFZ nie podchwycił tego pomysłu.
Aktor to nie jest ekspert, może być twarzą, ale niech się nie wypowiada.
odpowiedź