SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja „Twarze depresji” odcina się od słów Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN”

Fundacja organizująca kampanię społeczną „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” podkreśliła, że słowa o depresji wypowiedziane przez Bożenę Dykiel, jedną z ambasadorek akcji, w sobotnim „Dzień dobry TVN” to wyłącznie jej osobiste opinie.

Bożena Dykiel "Dzień dobry TVN" pokazała okulary poprawiające jej zdrowie Article

Bożena Dykiel została zaproszona do „Dzień dobry TVN” w związku ze startem kolejnej odsłony kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

W rozmowie z Agnieszką Woźniak-Starak i Ewą Drzyzgą aktorka przypomniała, że z depresją zmagał się m.in. Wojciech Młynarski. - To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał - stwierdziła.

- Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - dodała Bożena Dykiel.

Fundacja „Twarze depresji”: to osobista opinia Bożeny Dykiel

W sobotę wieczorem Fundacja „Twarze depresji” podkreśliła, że opinia wyrażona przez Bożenę Dykiel w „Dzień dobry TVN” jest wyłącznie osobistym zdaniem aktorki. - Nie była z nami konsultowana - zaznaczyła.

Fundacja przypomniała, że „od lat propaguje wiedzę o tym, że depresja jest chorobą, która wymaga leczenia”.

- Od trzynastu edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” podkreślamy jednoznacznie, że TYLKO połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją. Promujemy wiedzę opartą na rzetelnych badaniach klinicznych – tak w kampanii jak i w magazynie „Twarze depresji” - zaznaczono.

 

Bożena Dykiel o epidemii: zastrasza się nas i ciągle lockdownuje

W rozmowie w „Dzień dobry TVN” pojawił się też wątek epidemii koronawirusa. Bożena Dykiel sugerowała, że statystyki pandemii są sfałszowane.

- Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi - z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, i nie pozwala się spotykać - wyliczyła aktorka.

- Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii. A ta pandemia dla nas jest jakimś obozem - dodała.

Agnieszka Woźniak-Starak zaznaczyła, że przy grypie śmiertelność nie była tak wysoka jak w przypadku koronawirusa. - Była, była. Ja czytałam takie liczby, że się okazało, że na grypę zmarło więcej ludzi niż na pandemię - ripostowała Bożena Dykiel.

Agnieszka Woźniak-Starak: żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością…

Potem aktorka stwierdziła, że lekarze kazali jej zwolnić tempo na starość i nie przepracowywać się już. Prowadzące były ciekawe, czemu aktorka nie zastosowała się do tych zaleceń. - Mogłaby pani odpocząć, pani Bożeno. Dlaczego pani tego nie robi, dlaczego nie daje pani oddechu swojemu sercu? - spytała Ewa Drzyzga.

- Chcecie mnie zwolnić? Proszę bardzo! Jestem za! - skomentowała Bożena Dykiel.

Założyła zielone okulary zasłaniające całkowicie oczy. - Moje drogie, bardzo mi pomaga coś takiego - powiedziała. - Naciska się tutaj taki mały guziczek. Pojawia się zielone światełko, a potem się naciska mocniej i pojawia się czerwone światełko z różną częstotliwością - opisała, podała też nazwę tych okularów.

Na tym zakończono wywiad z Bożeną Dykiel. - Żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością, przenieśmy się do Dagmary Kaczmarek-Szałkow i posłuchajmy, co ciekawego w informacjach - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak prowadzą „Dzień Dobry TVN” od jesieni ub.r. Wśród gospodarzy programu zastąpiły Piotra Kraśkę (przeszedł do „Faktów” TVN) i Kingę Rusin (zawiesiła współpracę z TVN).

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. „Dzień Dobry TVN” oglądało średnio 332,6 tys. widzów i 7,25 proc. udziału w oglądalności pasma, wobec 347,4 tys. widzów i 7,27 proc. udziału rok wcześniej. Od początku obecnego sezonu ramówkowego program ma nową czołówkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Fundacja „Twarze depresji” odcina się od słów Bożeny Dykiel w „Dzień dobry TVN”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Art
Widzę, że Dykiel rozwiązała problem depresji. Jeść, ruszać się i załatwione.
14 4
odpowiedź
User
POL
I tak to jest, gdy robi się z celebrytów autorytety w każdej sprawie. Kolejna "gwiazdeczka" (m.in. po Górniak), która "odjechała".

TVN zamiast zapraszać hurtowo do DDTVN aktoreczki/piosenkarki/youtuberki itp. powinno postawić na ekspertów (np. lekarzy specjalistów), którzy rzeczywiście mają coś mądrego do powiedzenia.
18 6
odpowiedź
User
widz555
"Kielonek na lepszy nastrój", oj żeby NFZ nie podchwycił tego pomysłu.
Aktor to nie jest ekspert, może być twarzą, ale niech się nie wypowiada.
7 3
odpowiedź