SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bożena Dykiel nie jest już ambasadorką „Twarzy depresji”, powodem jej słowa w „Dzień dobry TVN”

Organizator kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” wspólnie z Bożeną Dykiel zdecydowali, że aktorka nie będzie już ambasadorką akcji. W sobotę w „Dzień dobry TVN” Dykiel stwierdziła, że przyczyną depresji jest niedobór litu, i prezentowała okulary mające poprawiać jej zdrowie.

Bożena Dykiel "Dzień dobry TVN" pokazała okulary poprawiające jej zdrowie Article

W sobotnim wydaniu „Dzień dobry TVN” Bożena Dykiel aktorka przypomniała, że z depresją zmagał się m.in. Wojciech Młynarski. - To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał - stwierdziła.

- Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor - dodała Bożena Dykiel.

Aktorka została zaproszona do programu w związku ze startem nowej odsłony akcji „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, której ambasadorką jest od kilku lat.

Organizująca akcję Fundacja „Twarze depresji” w weekend zdystansowała się od tej wypowiedzi. - Od trzynastu edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” podkreślamy jednoznacznie, że TYLKO połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją. Promujemy wiedzę opartą na rzetelnych badaniach klinicznych - tak w kampanii jak i w magazynie „Twarze depresji” - zaznaczono na fanpage’u facebookowym fundacji.

Bożena Dykiel nie będzie już ambasadorką akcji „Twarze depresji”

W poniedziałek przed południem Fundacja „Twarze depresji” poinformowała, że w porozumieniu w Bożeną Dykiel zdecydowano zakończeniu współpracy.

- Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie - podkreślono.

- Pragniemy podkreślić, że Pani Bożena Dykiel była naszą ambasadorką od sześciu edycji. Brała udział w naszych konferencjach prasowych, podczas których udzielała wywiadów nie budzących żadnych zastrzeżeń. W 13. edycji naszej kampanii w spocie radiowym aktorka zachęcała do leczenia depresji u psychiatry i psychologa, podkreślając, że „to żaden wstyd skorzystać z ich pomocy - opisano.

Organizacja zaznaczyła, że słowa Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN nie był z nią konsultowane. - W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii - stwierdziła.

Dodała, że przykłada szczególną wagę do doboru ambasadorów do swojej kampanii. - Fundacja „Twarze depresji” od początku istnienia propaguje wiedzę o tym, że depresja jest chorobą, która wymaga leczenia. Od trzynastu edycji kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” podkreślamy jednoznacznie, że TYLKO połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją - zapewniła.

- Promujemy wiedzę opartą na rzetelnych badaniach klinicznych – tak w kampanii, magazynie „Twarze depresji”, jak i wszystkich pozostałych naszych działaniach edukacyjnych i pomocowych. Obranej drogi nie zamierzamy zmieniać. Dobro osób cierpiących na depresję jest dla nas najważniejsze - zadeklarowała fundacja.

 

Bożena Dykiel mówiła też o epidemii i pokazała "lecznicze" okulary

W rozmowie w „Dzień dobry TVN” pojawił się też wątek epidemii koronawirusa. Bożena Dykiel sugerowała, że statystyki pandemii są sfałszowane.

- Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi - z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie, bo jeżeli nas się zastrasza i jeżeli ciągle nas się lockdownuje, i nie pozwala się spotykać - wyliczyła aktorka.

- Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii. A ta pandemia dla nas jest jakimś obozem - dodała.

Agnieszka Woźniak-Starak zaznaczyła, że przy grypie śmiertelność nie była tak wysoka jak w przypadku koronawirusa. - Była, była. Ja czytałam takie liczby, że się okazało, że na grypę zmarło więcej ludzi niż na pandemię - ripostowała Bożena Dykiel.

Potem aktorka stwierdziła, że lekarze kazali jej zwolnić tempo na starość i nie przepracowywać się już. Prowadzące były ciekawe, czemu aktorka nie zastosowała się do tych zaleceń. - Mogłaby pani odpocząć, pani Bożeno. Dlaczego pani tego nie robi, dlaczego nie daje pani oddechu swojemu sercu? - spytała Ewa Drzyzga.

- Chcecie mnie zwolnić? Proszę bardzo! Jestem za! - skomentowała Bożena Dykiel.

Założyła zielone okulary zasłaniające całkowicie oczy. - Moje drogie, bardzo mi pomaga coś takiego - powiedziała. - Naciska się tutaj taki mały guziczek. Pojawia się zielone światełko, a potem się naciska mocniej i pojawia się czerwone światełko z różną częstotliwością - opisała, podała też nazwę tych okularów.

Na tym zakończono wywiad z Bożeną Dykiel. - Żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością, przenieśmy się do Dagmary Kaczmarek-Szałkow i posłuchajmy, co ciekawego w informacjach - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak prowadzą „Dzień Dobry TVN” od jesieni ub.r. Wśród gospodarzy programu zastąpiły Piotra Kraśkę (przeszedł do „Faktów” TVN) i Kingę Rusin (zawiesiła współpracę z TVN).

Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. „Dzień Dobry TVN” oglądało średnio 332,6 tys. widzów i 7,25 proc. udziału w oglądalności pasma, wobec 347,4 tys. widzów i 7,27 proc. udziału rok wcześniej. Od początku obecnego sezonu ramówkowego program ma nową czołówkę.

Dołącz do dyskusji: Bożena Dykiel nie jest już ambasadorką „Twarzy depresji”, powodem jej słowa w „Dzień dobry TVN”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HAHAHAHA
Teraz Dykiel powinna zostać zaproszona na 20.00 do Polsat News. Bożena Dykiel vs Paweł Grzesiowski - "Gdzie leży Prawda o Pandemii"
63 54
odpowiedź
User
AW
Dagmaro Kaczmarek, skróć nazwisko - usuń Szałkow lub skróć na Szałek! Inaczej jesteś Rosjanką, niebezpieczną zwolenniczką Putina!
6 40
odpowiedź
User
A
Agnieszka Woźniak-Starak - szacun.
Miećka - oj Miećka, Miećka...
51 57
odpowiedź