SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brand24 może przejść na rynek główny giełdy, ma 3,5 tys. klientów

Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała prospekt emisyjny firmy Brand24 zajmującej się monitoringiem internetu. Spółka będzie mogła przejść z NewConnect, gdzie jest notowana od ponad trzech lat, na rynek główny warszawskiej giełdy.

Michał Sadowski, prezes Brand24Article

Prospekt dotyczy obecnych akcji Brand24, spółka nie zamierza emitować nowych. Zapowiedziała, że wraz z dopuszczeniem jej walorów na rynek główny giełdy będzie przekazywać „informacje bieżące i okresowe zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim”.

Brand24 na bocznym rynku NewConnect zadebiutował w styczniu 2018 roku. - Okres spędzony na NC pozwolił nam „nauczyć się” rynku kapitałowego i wymagań stawianym przed spółkami publicznymi. W tym czasie staliśmy się spółką rozpoznawalną wśród inwestorów; rozwinęliśmy też nasz model biznesowy, korzystając z uwag klientów i dostosowując go do oczekiwań tychże inwestorów - wylicza Michał Sadowski, współzałożyciel, akcjonariusz i prezes firmy.

- Wierzymy, że przyszedł dla nas czas na awans do pierwszej ligi. Zbiega się to z momentem, nad którym mocno pracowaliśmy, i którego oczekiwał rynek - czyli pozyskaniem takiej liczby klientów, która pozwala spółce na osiąganie zysków. Mamy nadzieję, że dzięki obecności na GPW wejdziemy w obszar zainteresowań szerokiego grona inwestorów instytucjonalnych, co będzie skutkowało lepszą płynnością i właściwą wyceną naszych walorów - dodaje.

Brand24 ma 3,5 tys. klientów, przetrwał blokadę przez Facebooka

W komunikacie Brand24 zapowiada, że wkrótce wprowadzi do oferty nowe usługi, m.in. „szyte na miarę raportów opartych na danych przetworzonych przez wyspecjalizowany dział analityczny wspomagany zaawansowanymi narzędziami informatycznymi”.

- Obecnie mamy około 3500 stałych klientów i chcemy tę bazę sukcesywnie zwiększać. Jednocześnie mamy produkty dla określonego grona podmiotów, które oczekują pogłębionej analizy - a przede wszystkim gotowych wniosków. Są też gotowe za tego typu usługę zapłacić znacznie więcej niż za podstawowy monitoring - tłumaczy Michał Sadowski.

To najwyższa liczba klientów firmy od września 2016 roku, kiedy jej narzędzia na swoich platformach zablokował Facebook. Po wyjaśnieniach Brand24 mógł na nie wrócić wiosną ub.r.

W konsekwencji liczba użytkowników Brand24 zmniejszyła się z 3 631 na koniec września 2019 roku do 3 066 na koniec marca ub.r. Potem nastąpiły wzrosty - w trzecim kwartale spółka zyskała netto 25 klientów, a w czwartym kwartale 119 i na koniec grudnia miała ich 3 325.

W trzecim kwartale ub.r. Brand24 zanotował spadek przychodów sprzedażowych rok do roku o 22,6 proc. do 3,3 mln zł oraz wyniku netto z 48,9 tys. zł zysku do 74,8 tys. zł straty.

Akcje Brand24 drożeją

Przed debiutem na NewConnect mniejszościowy pakiet akcji Brand24 został sprzedany w ofercie prywatnej po 31,76 zł za sztukę. W marcu 2018 kurs spółki sięgnął 58 zł, a w okresie blokowania przez Facebooka zaliczył dużą korektę, długo utrzymując się poniżej 20 zł.

W środę po południu, po ogłoszeniu komunikatu o przejściu na rynek główny giełdy, walory firmy podrożały o 11,5 proc. do 28,20 zł. Przy takim kursie kapitalizacja wynosi 60,85 mln zł.

28,9 proc. akcji Brand24 ma porozumienie akcjonariuszy, do którego należą m.in. fundusz Larq i jego menedżerowie. Po 10,51 proc. mają Michał Sadowski i członek zarządu spółki Piotr Wierzejewski, a 10,41 proc. - Venture.

Dołącz do dyskusji: Brand24 może przejść na rynek główny giełdy, ma 3,5 tys. klientów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hommie
kurs akcji jasno wskazuje, ze wszyscy mocno wierzą w te spółkę i widza w niej przyszłość :))))
odpowiedź
User
nerka
Hahaha najsmieszniejsze co czytalem w tym tygodniu :D
odpowiedź
User
Ech
Znowu w srodku to stare zdjecie...
odpowiedź