SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Braun, Rzepczak i Pachowski w trzecim etapie konkursu na zarząd TVP. Bez Agnieszki Odorowicz

Do trzeciego etapu konkursu na prezesa i członków zarządu Telewizji Polskiej zakwalifikowało się 12 osób. Oprócz kończących kadencję w zarządzie TVP Juliusza Brauna, Bogusława Piwowara i Mariana Zalewskiego o stanowiska kierownicze ubiegają się m.in. Sławomir Zieliński, Stanisław Wójcik, Urszula Rzepczak i Piotr Gaweł.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

W poniedziałek rada nadzorcza oceniła pod kątem merytorycznym nadesłane zgłoszenia. Spośród 35 aplikacji wyłoniono dwanaście osób, którzy zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

O prezesurę w TVP zawalczą: obecny prezes Juliusz Braun, a także Janusz Daszczyński, były członek zarządu TVP oraz były szef TVP Gdańsk.

Aplikacje na obie funkcje prezesa i członka zarządu złożyli: Piotr Gaweł (były członek zarządu TVP),  Jarosław Pachowski (członek rady nadzorczej PMPG Polskie Media oraz były członek zarządów Polkomtelu i TVP) i Urszula Rzepczak (wieloletnia włoska korespondentka Telewizji Polskiej).

Rozmowę kwalifikacyjną tylko na stanowisko członka zarządu Telewizji Polskiej w nowej kadencji rada nadzorcza przeprowadzi z: Bogusławem Piwowarem i Marianem Zalewskim (obydwaj pełnią obecnie funkcje członków zarządu), dyrektorem TVP Gdańsk Zbigniewem Jasiewiczem, Wiesławem Rolą, który jest członkiem rady nadzorczej Radia Katowice, Stanisławem Wójcikiem, byłym członkiem rad nadzorczych i zarządów Polskiego Radia i TVP, a także ze Sławomirem Zielińskim, który pracuje w TVP jako dyrektor biura koordynacji programowej, a wcześniej był szefem TVP1.

Do dalszego etapu konkursu nie przeszła Agnieszka Odorowicz, obecnie prezes Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od wielu miesięcy wymieniano ją jako faworytkę do objęcia fotela prezesa TVP.

Przesłuchania kandydatów rozpoczną się w poniedziałek 25 maja i zakończa w środę 27 maja br. Rada nadzorcza Telewizji Polskiej ustaliła, że przesłuchania będą miały charakter jawny, a liczba akredytacji dla dziennikarzy piszących nie będzie ograniczona. Nadawca ma poinformować w odrębnym komunikacie o sposobie rejestracji przedstawicieli mediów.

Kadencja obecnego zarządu TVP zakończy się wraz z odbyciem walnego zgromadzenia za 2014 roku, co - zgodnie z przepisami - ma nastąpić najpóźniej do 30 czerwca br. Po tej dacie będzie musiał zacząć już działać nowy zarząd spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej