SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BRE Bank wypowiedział umowy kredytowe Internet Group

BRE Bank wypowiedział spółce Internet Group umowę kredytową i postawił jej dług w stan wymagalności. Bank nie zażąda wypłacalności spółki, ale przejmie nad nią kontrolę.

BRE Bank wypowiedział umowy kredytowe Internet Group

Wczoraj zarząd spółki Internet Group otrzymał decyzję głównego wierzyciela spółki, BRE Banku, że nie został zaakceptował planu restrukturyzacji finansowej spółki. Bank postanowił także o wypowiedzeniu umowy kredytowej i wezwał spółkę do przekazania kwoty ponad 76,8 mln PLN (zobowiązania te obejmują kapitał niezapadły, odsetki umowne, odsetki zapadłe oraz odsetki karne od odsetek zapadłych).

- Pomimo tego, że decyzja naszego głównego wierzyciela nie jest po myśli zarządu Internet Group, to mamy do czynienia z sytuacją, która pozwala całkowicie zachować obecny model działalności operacyjnej naszych spółek zależnych - mówi Jan Ryszard Wojciechowski, prezes zarządu Internet Group. – Wiem, że intencją BRE Bank SA, tak, jak i intencją Zarządu Internet Group jest utrzymanie sprawnej działalności biznesowej spółek zależnych i prowadzenie konsekwentnych działań budujących ich wartość, a w szczególności – aktywów z największym potencjałem. Wierzę, że dalsza kooperacja z BRE Bankiem będzie przebiegała sprawnie i kierować się będzie dobrem spółek umożliwiając bezpieczną i stabilną pracę całemu zespołowi Grupy Kapitałowej - dodaje  Wojciechowski.

Jak podano w komunikacie “decyzja BRE Banku wobec Internet Group SA nie wpływa na działalność operacyjną spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Internet Group SA. Nie modyfikuje, ani nie wpływa także na warunki współpracy z klientami i kontrahentami spółki. Działalność biznesowa jest prowadzona zgodnie ze strategią rozwoju poszczególnych spółek”.

Dzisiaj „Puls Biznesu” informował m.in. o tym, że BRE Bank ma zamiar zmienić zarząd i przeprowadzić restrukturyzację według własnego planu.

W I kw. 2010 r. Internet Group miało 1,16 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 0,29 mln zł straty netto rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 21,31 mln zł wobec 53,58 mln zł.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Bank wypowiedział umowy kredytowe Internet Group

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sprzedam POLITYKA.TV
"kwoty ponad 76,8 mln PLN "
Zabili tą firmę zbierając wszystki serwisy śmieci z sieci.
Ktoś to miał wizję wiekiego wydawnictwa, a zarazem w portwelu miał ad.net nie rozumił chyba o co chodzi.
odpowiedź
User
rufio
to co wydali na serwisy to promil kasy w długu. największa wpadka to było mega przepłacenie za callcenter i inwestycje w projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.
odpowiedź
User
bubu
Dokładnie jest tak jak napisał rufio
odpowiedź