SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Britney Spears nie wystąpi w Polsce

Planowany na 24 lipca koncert Britney Spears nie dojdzie do skutku.

Britney Spears nie wystąpi w Polsce

- Trasa The Circus Starring Britney Spears, obejmująca 63 miasta świata, nie obejmie Polski. Mimo determinacji samej Britney, by spotkać się z polskimi fanami, występ zaplanowany w Warszawie na piątek, 24 lipca został odwołany przez polskich organizatorów z powodu sporów związanym z kontraktem, tak więc show nie dojdzie do skutku - podano w komunikacie.

- Jeżeli napisano, że to z naszego powodu odwołano koncert, jest to podstawa do wszczęcia postępowania sądowego. To nieprawda - komentuje dla Interia.pl Grzegorz Jędrzejewski reprezentujący polskiego organizatora występu Spears.

Otrzymaliśmy też oficjalne oświadczenie od firmy Repens, producenta wykonawczego koncertu:

"Winę za odwołanie zaplanowanego na dzień 24 lipca 2009 r. w Warszawie Koncertu Britney Spears ponosi wyłącznie firma AEG LIVE UK - organizator trasy. (...) Przedstawiony przez AEG LIVE UK projekt umowy był niezgodny z polskim prawem w wielu aspektach i nie odzwierciedlał dotychczasowych ustaleń stron. Repens Sp. z .o.o. nie mogła zgodzić się na narzucenie przez angielskiego partnera, wykorzystującego swoją silniejszą pozycję w negocjacjach rozwiązań, które były skrajnie niekorzystne dla strony polskiej i niezgodne z polskim prawem" - czytamy w piśmie podpisanym przez Grzegorza Jędrzejewskiego.

"Pomimo wielokrotnych, usilnych prób podejmowanych przez Repens Sp. z o.o., AEG LIVE UK nie zgodziło się na proponowane zmiany umowy. Powyższe okoliczności doprowadziły do tego, że umowa nie mogła zostać podpisana, a zaplanowany koncert musiał zostać odwołany".

Pojawiły się pogłoski, że sprzedano ledwie połowę biletów na występ Amerykanki i to miało być główną przyczyną takiej decyzji.

- To bzdura. Odzew i agresja fanów, z jaką się teraz spotykamy świadczą o tym, że bilety sprzedawały się bardzo dobrze - przekonuje Jędrzejewski.

Spears "żałuje, że nie pojawi się w stolicy Polski i przeprasza swoich wiernych fanów za odwołanie koncertu". Piosenkarka liczy, że w przyszłości będzie jej dane pojawić się w naszym kraju.

"Z przykrością informujemy, że koncert Britney Spears, który miał odbyć się 24 lipca w Warszawie, został odwołany. Jeśli zakupiliście Państwo bilety na ten koncert, prosimy o ich zwrot tylko i wyłącznie w punkcie zakupu" - informuje polski organizator w specjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że Britney Spears miała odwiedzić nasz kraj po raz pierwszy. Występ miał się odbyć w ramach trasy promującej album "Circus" z grudnia 2008 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Britney Spears nie wystąpi w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl