SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brodka, Kortez, Fisz Emade i Daria Zawiałow zagrają na pierwszej edycji „Lato z radiem Festiwal”

W niedzielę 26 sierpnia br. na gdyńskim Skwerze Kościuszki odbędzie się pierwsza edycja muzycznego wydarzenia „Lato z radiem Festiwal”, które organizują Polskie Radio i Miasto Gdynia. Impreza będzie otwarta i niebiletowana. Wśród artystów grających na dwóch scenach znajdą się m.in. Monika Brodka, Organek, Kortez, Fisz Emade czy Daria Zawiałow.

Artyści, którzy wystąpią na scenie "Idzie nowe", fot. Łukasz Brzezicki / WM Article

„Lato z Radiem Festiwal 2018” to plenerowa, letnia impreza muzyczna o charakterze otwartym, która będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy reporterskiej audycji „Lato z radiem”. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia.

- Gdynia jest doskonałym miejscem aby taki Festiwal zorganizować. Koncert niebiletowany ma szczególną formułę i jest dostępny dla każdego. Od dawna dbamy o szeroką i zróżnicowaną ofertę kulturalną, ponieważ chcemy, żeby Gdynia była polską stolicą kultury. "Lato z radiem" to absolutnie kultowa rzecz, bywało już w Gdyni, więc cieszymy się, że teraz powraca, ale w zupełnie odświeżonej formule. Lato zaczyna się w Gdyni na Wiankach, a kończy tym Festiwalem. Będzie to powrót do tradycji, ale w nowoczesnej formie - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Wczoraj Polskie Radio zaprezentowało linię artystyczną imprezy oraz nazwiska 16 artystów polskiej sceny muzycznej, którzy na niej wystąpią. W tym roku nadawca publiczny zrezygnował z trasy koncertowej w wielu miastach na rzecz jednego, dużego festiwalu muzycznego z muzyką popularną i alternatywną. Jak wyjaśnia Polskie Radio, kluczem doboru artystów była ich oryginalność i ambitny repertuar.

Zagrają Brodka, Kortez i Daria Zawiałow, będzie zagraniczna gwiazda

Wokaliści i zespoły muzyczne wystąpią na dwóch różnych scenach. Jak informował portal Wirtualnemedia.pl, wszyscy zgodzili się wylosować kolejność i zagrać bez ustalania, kto jest ważniejszy.

Na scenie „Polski Top Wszechczasów” zaprezentują się w następującej kolejności: Smolik i Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Krzysztof Zalewski i Organek. Natomiast na scenie „Idzie nowe” zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, Xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl, na Festiwalu pojawi się także jedna gwiazda zagraniczna, której występ zamknie całe wydarzenie. Z naszych ustaleń wynika, że Polskie Radio cały czas negocjuje warunki z co najmniej trzema artystami zagranicznymi.

Kierownictwo artystyczne nad Festiwalem objął Piotr Metz, który będzie także jednym z prowadzących całe wydarzenie, Wśród pozostałych gospodarzy „Lato z radiem Festiwal” znaleźli się dziennikarze muzyczni z anten Polskiego Radia: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska, Piotr Baron, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki, Damian Sikorski, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda.

Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

Umowę o wspólnej organizacji przedsięwzięcia muzycznego podpisali prezes Polskiego Radia Jacek Sobala oraz Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

- Ta impreza jest niezwykła, ponieważ nie ma i nie będzie w skali kraju drugiej niebiletowanej imprezy z czołówką artystów polskiej sceny muzycznej. Mamy świadomość, czego się podejmujemy i jak duża jest to sprawa. Zapraszamy wszystkich słuchaczy Polskiego Radia i wszystkich Polaków do Gdyni. Gwarantujemy, że będziecie mieć niezapomniane wrażenia - opisuje Jacek Sobala. - Gdynia jest miastem najbardziej słonecznym, więc kojarzy się Polakom z latem, ale jest też miastem najszczęśliwszych ludzi w kraju. Zatem doskonały program i dobra atmosfera na Festiwalu są gwarantowane - dodaje Wojciech Szczurek.

Trasa reporterska zamiast trasy koncertowej

Oprócz sierpniowego festiwalu, w tym roku „Lato z radiem” składa się z audycji w radiowej Jedynce, obejmującej trasę reporterską. Nadawca publiczny zrezygnował z trasy koncertowej w wielu miejscowościach. Trasa reporterskich wyjazdów to 63 miejscowości. Wyjazdy odbywają się od poniedziałku do soboty. Dziennikarze „Lata z Radiem” pojawiają się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami. Audycję "Lato z radiem" od poniedziałku do piątku prowadzić będą Monika Tarka i Robert Kilen, w sobotę - na zmianę - Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

Od marca do maja br. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 6,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brodka, Kortez, Fisz Emade i Daria Zawiałow zagrają na pierwszej edycji „Lato z radiem Festiwal”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
et
Kolejny festiwal z tymi samymi artystami. Brodka, Zawiałow, Kortez. Tylko Podsiadły brak.
28 16
odpowiedź
User
Max
Super pomysl z dwiema scenami, z graniem przez 11 godzin non stop... tego jeszcze nie bylo. Do tego za free! No i fajna promocja tych mlodych zdolnych. Bardzo dobry sklad sceny “Idzie nowe”.
20 28
odpowiedź
User
słuchacz
Lepsze to niż ciągle te same twarze w Opolu od 30 lat!
20 24
odpowiedź
User
lukn
Męskie Granie.... Tylko pod inną nazwą. Przejrzyjcie, chociażby na stronach PR 3 kto występuje na MG. Koncertowo olali największą i najwierniejszą grupę słuchaczy PR1, ludzi w średnim i starszym wieku. Nikogo, kto kojarzy się z koncertami LzR w Jedynce... Poza tym... jakim znowu "topem wszechczasów" można nazwać osoby występujące od kilku lat? Gdzie są muzycy obecni od 20-30 lat na scenie? O "wszechczasowości" ma świadczyć dorobek artysty a nie samozwańcze etykietki naklejone przez towarzystwo wzajemnej adoracji...
Ludzie pewnie dopiszą, tylko będzie to zupełnie inna grupa niż dotychczasowi słuchacze i odbiorcy LzR w Jedynce..
40 10
odpowiedź
User
Kuszelas
A ja mam pytanie ! Co jest z tą modą na angielskie słówka i zwroty, która niezmordowanie zawłaszcza naszą codzienność. Dlaczego Lato z radiem Festiwal ? A nie po polski Festiwal "Lata z radiem" ?
40 9
odpowiedź