SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejny dziennikarz Polsat News przechodzi do TVP Info

Po ponad trzech latach z Grupą Polsat Plus rozstał się Bryan Kasprzyk. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl będzie reporterem i prezenterem TVP Info. Zadebiutuje 2 marca br. Z Telewizją Polską dziennikarz był już związany w latach 2017-2021.

Bryan Kasprzyk (fot. Polsat News) Bryan Kasprzyk (fot. Polsat News)

Kasprzyk pracował w poznańskim ośrodku TVP od października 2017 roku. Przygotowywał także wejścia na żywo na antenę TVP Info. Zajmował się głównie tematami społecznymi i lokalnymi dotyczącymi Wielkopolski. W lutym 2021 roku razem z Mateuszem Wojciechowskim i Agatą Wojtkowiak przeszedł z TVP3 Poznań do Superstacji. Kilka miesięcy później kanał ten zmienił nazwę na Wydarzenia 24, a Kasprzyk trafił do Polsat News. Zajmował się głównie live’ami.

Dziennikarz jest absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim i dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że Kasprzyk w TVP Info będzie reporterem. Ma również prowadzić serwisy informacyjne.

O swoim odejściu reporter poinformował na portalu społecznościowym Instagram. - 3 lata. Tysiące ludzi. Setki relacji na żywo. Dziesiątki miejsc i podróży. Ogrom wspomnień. Dzięki Polsat! - napisał.

Seria odejść z Polsatu do TVP

W ostatnich tygodniach doszło do szeregu transferów z Grupy Polsat Plus do Telewizji Polskiej. Dotyczyły one także reporterów. Program „19.30” TVP1, który zastąpił „Wiadomości” zasiliły z kolei dotychczasowe reporterki Polsat News Małgorzata Nowicka-Aftowicz, Milena Bobrowska. Do TVP z Polsatu wracają także: Anna Hałas i Anna Łubian-Halicka, które będą reporterkami „19.30”. Hałas dodatkowo ma prowadzić pasma informacyjne w TVP Info.

Z Polsat News do „Panoramy” i TVP Info odszedł prezenter Polsat News Piotr Jędrzejek. Ze stacji Polsatu do „Panoramy” TVP2 przechodzi też prezenterka Ewa Gajewska. Ma zadebiutować w nowym miejscu pracy wiosną. Na początku lutego w roli prowadzącej „19.30”  zadebiutowała także Monika Sawka (do tej pory boczne wydania „Wydarzeń”). Do TVP z Polsatu wrócił również prezenter pogody Jarosław Kret.

Pod koniec grudnia z pracy w kanale Wydarzenia 24 zrezygnowała Wioleta Wramba, która prowadzi obecnie poranki i serwisy w TVP Info. W zbliżonym czasie z Wydarzeń 24 odszedł Bartosz Cebeńko, który dołączył ostatnio do grona prowadzących „Teleexpressu” TVP1. Pojawia się także na antenie TVP Info. Zmiany nie dotyczą tylko osób występujących na wizji, ale także wydawców. Do TVP z Polsat News wraca wydawca „Gościa Wydarzeń” Jarosław Tytus, kiedyś główny wydawca „Teleexpressu”.

Dzięki odejściom do TVP, doszło do kilku debiutów w kanałach Polsatu. Na antenie Wydarzeń 24 pojawiła się Marlena Walczak, dotychczasowa wydawczyni i edytorka paska w Polsat News, wcześniej związana z Superstacją, gdzie była prezenterką. Od początku stycznia br. serwisy w kanale prowadzi Katarzyna Niećko, związana od lat z Polsat News. W połowie stycznia nowym prezenterem social media został z kolei Kamil Dzięgielewski, dotąd reporter „Wydarzeń”. Do grona prezenterów Wydarzeń 24 dołączył także Eugeniusz Diaczkow, związany wcześniej z portalem Gazeta.pl i jej serwisem skierowanym do Ukraińców mieszkających w Polsce Ukrayina.pl.

Z danych Nielsena wynika, że udział w rynku Polsat News w styczniu br. wyniósł 2,45 proc.

Dołącz do dyskusji: Kolejny dziennikarz Polsat News przechodzi do TVP Info

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysztof p
Zapamiętajmy funkcjonariuszy Tuska
28 29
odpowiedź
User
Seba
Jak tak dalej pójdzie to Polsat kolejny kanał NEWS otworzy hahaha
20 3
odpowiedź
User
Janet
Niedługo szefostwo samo będzie musiało ruszyć w teren.

Tylko sobie diet nie wypłaćcie przez przypadek! Przecież nie ma czegoś takiego.
29 1
odpowiedź