SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brytyjczycy więcej płacili za Netflix i jedzenie na wynos

W lutym wydatki konsumentów brytyjskich wzrosły zaledwie o 2,2 proc. To efekt huraganów Ciara i Dennis, które spowodowały, że Brytyjczycy woleli kupować dania na wynos niż wychodzić z domu. Wpływ na zakupy miał także koronawirus.

Article

Wydatki Brytyjczyków na konsumpcję wzrosły w lutym br. o 2,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r. - wynika z raportu Barclaycard, który oparty jest o analizę setek milionów transakcji kartami płatniczymi oraz badaniach konsumenckich.

Jak wynika z analizy firmy, która jest wystawcą kart i obserwuje połowę krajowych transakcji kartami kredytowymi i debetowymi, wydatki Brytyjczyków na artykuły pierwszej potrzeby wzrosły o 1,6 proc. Wzrost wydatków w supermarkecie wyniósł 1,6 proc., a na paliwo - o 2,5 proc.

Wydatki na inne artykuły nieznacznie wzrosły o 2,4 procent, ale aż 29 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii wydało mniej pieniędzy niż zazwyczaj z powodu huraganów Ciara i Dennis. Z kolei 28 proc. dorosłych kosnumentów powiedziało, że unikało zakupów w centrum miasta i ruchliwych miejscach. Analitycy uważają, że to z powodu obaw przed koronawirusem.

Wzrosły wydatki na subskrypcje cyfrowe

Wydatki w domach towarowych w Wielkiej Brytanii spadły o 3,6 proc., a zakupy odzieżowe o 1,7 proc. Restauracje odnotowały spadek sprzedaży o 6,4 proc., podobnie jak linie lotnicze i biura podróży, których sprzedaż spadła odpowiednio o 0,7 i 0,3 procent.

Wielu Brytyjczyków zdecydowało się pozostać w domu i oglądać filmy, zamawiając jedzenie na wynos. Wydatki na subskrypcje cyfrowe takich platform jak Netflix wzrosły w lutym o 12,4 proc. a jedzenia na wynos o 8,7 proc.

Aż 42 proc. Brytyjczyków pozytywnie ocenia stan gospodarki kraju, a 54 proc. martwi się rosnącymi cenami przedmiotów codziennego użytku.

- Burze i powodzie trzymały wielu Brytyjczyków z dala od głównych ulic handlowych w lutym, a mieszkańcy wydawali pieniądze na jedzenie na wynos i subskrypcje cyfrowe - powiedziała Esme Harwood, dyrektor Barclaycard.

Dane oparte na transakcjach kartami kredytowymi

Dane dotyczące miesięcznych wydatków oparte są na transakcjach kartą kredytową Barclaycard i kartami debetowymi Barclays w okresie od 25 stycznia do 21 lutego 2020 r. Porównane zostały z okresem od 26 stycznia do 22 lutego 2019 r.

Badanie zaufania konsumentów zostało przeprowadzone 21–24 lutego 2020 r. przez Longitude Research w imieniu Barclaycard. Wzięło w nim udział ponad 2 tys. respondentów, co stanowi reprezentatywną próbę brytyjskich konsumentów według wieku, płci, regionu i grupy dochodowej.

Dołącz do dyskusji: Brytyjczycy więcej płacili za Netflix i jedzenie na wynos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl