SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brytyjscy więźniowie będą grypsować przez email?

Możliwe jest, że niebawem osoby przesiadujące za brytyjskimi kratami będą mieć możliwość przesyłania poczty elektronicznej.

Brytyjski urząd Home Office odpowiadający za sprawy wewnętrzne kraju, planuje udostępnienie więźniom możliwości przesyłania listów elektronicznych, co miałoby pozwolić pozostać im w kontakcie z rodzinami, ale i zwiększać ich umiejętności informatyczne.

Pilotażowy projekt miałby obejmować możliwość przesyłania prostych tekstowych przesyłek na wcześniej zaaprobowane przez władze adresy email. Jak na razie to tylko plany, które będą mogły wejść w życie po tym, gdy pomysłodawcom uda się zapewnić odpowiednie monitorowanie przesyłek, wykluczające możliwe nadużycia. W programie wszystkie listy od więźniów i do więźniów miałyby być przeglądane w poszukiwaniu nieodpowiedniej zawartości. Dodatkowo, poczta byłaby archiwizowana.

Cytowani przez serwis ZDNet przedstawiciele Home Office nie potwierdzili prasowych doniesień, wspominających o możliwym uruchomieniu pilotażowego projektu w więzieniu Wandsworth w południowej części Londynu. O takiej możliwości wspominał brytyjski serwis Mirror.co.uk, dodając, że jeśli testy zakończą się powodzeniem, projekt może być rozszerzony na kolejne sześć londyńskich więzień.

Dotychczas, poczta elektroniczna i internet były dla więźniów zakazanymi owocami. Zachodziły bowiem obawy, że tego typu technologie mogą być wykorzystane do planowania ucieczek lub np. ułatwianiu dostępu do pornografii.

Źródło: ZDNet - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brytyjscy więźniowie będą grypsować przez email?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl