SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brytyjska policja testuje drony w działaniach operacyjnych

Policja w kilku regionach Wielkiej Brytanii rozpoczęła testowanie dronów do swoich działań operacyjnych. Bezzałogowe maszyny mają być wykorzystywane między innymi do fotografowania i przeszukiwania terenu oraz w interwencjach w wypadkach komunikacyjnych.

Article

Sześciomiesięczne próby zastosowania dronów do wybranych działań prowadzonych przez policjantów rozpoczęły się w hrabstwie Devon i w Kornwalii. Bezzałogowce mają być wykorzystywane m.in. przy poszukiwaniach osób zaginionych, zabezpieczaniach miejsc popełnienia przestępstw czy wypadków komunikacyjnych. Drony zapewnią też policjantom asystę we wszystkich zadaniach związanych z fotografowaniem terenu z powietrza.

- Głównym czynnikiem decydującym o wykorzystaniu dronów są kwestie finansowe - wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem „The Daily Star” komisarz Tony Hogg z policji w Kornwalii. - Zastosowanie pojazdów bezzałogowych w takich wypadkach jak zabezpieczanie miejsc konkretnych zdarzeń oznacza konieczność wykorzystania mniejszej liczby ludzi i pojazdów. Z jednej strony przynosi to oszczędności, z drugiej zaś pozwala na skierowanie sił policyjnych w inne miejsca, w których powinny się one znaleźć.

Drony są testowane również w hrabstwie Surrey. Maszyny wyposażone w kamery termowizyjne zajmują się tam głównie monitoringiem konkretnych obszarów i poszukiwaniem zaginionych.

Drony są coraz częściej testowane przez służby w wielu krajach do wykonywania zadań należących dotąd do ludzi, np. w Szwajcarii bezzałogowce mają zastąpić listonoszy. Swoje plany dotyczące dronów mają też firmy komercyjne, m.in. Google, a pierwsze próby wykorzystania pojazdów bezzałogowych do obsługi klientów miały miejsce także w Polsce.

Jednak użycia dronów do celów prywatnych i komercyjnych wciąż nie jest w wielu państwach uregulowane przepisami. Na razie w niektórych krajach, m.in. w USA wprowadzono obowiązek rejestracji dronów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brytyjska policja testuje drony w działaniach operacyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl