SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BT i Warner Bros. Discovery tworzą spółkę joint venture. Szersza oferta sportowa dla kibiców w Wielkiej Brytanii

Brytyjski operator telekomunikacyjny BT i koncern Warner Bros. Discovery zawarły umowę o współpracy. W efekcie ma powstać spółka joint venture, która udostępni użytkownikom w Wielkiej Brytanii i Irlandii połączoną ofertę sportową platform BT Sport i Eurosport UK, obejmującą między innymi piłkarską Ligę Mistrzów, rozgrywki Premier League, turnieje tenisowe i wyścigi kolarskie.

Article

Pierwsze informacje na temat rozmów prowadzonych przez BT a Discovery pojawiły się pod koniec 2021 r. Przedmiotem negocjacji była możliwość kupienia przez Discovery (obecnie Warner Bros. Discovery) platformy sportowej BT Sport.

Nowa spółka, nowa oferta

Teraz oficjalnie poinformowano, że BT Group uzgodniła z Warner Bros. Discovery zestaw ostatecznych umów dotyczących utworzenia spółki joint venture w proporcji 50:50 w celu stworzenia nowej oferty sportowej premium dla Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz przeniesienia działalności operacyjnej BT Sport do Warner Bros. Discovery.

Czytaj także: Premier League przedłuża kontrakty z obecnymi nadawcami. Nie będzie konkursu ofert

Zgodnie z zapowiedzią, dzięki połączeniu oferty sportowej BT Sport i Eurosport UK, nowa spółka będzie dysponować jednym z najszerszych portfeli praw sportowych premium, obejmujących UEFA Champions League, UEFA Europa League, Premier League, Premiership Rugby, UFC, Igrzyska Olimpijskie, tenisowe Grand Slams, w tym Australian Open i Roland-Garros, kolarskie Grand Tours, w tym Tour de France i Giro d'Italia oraz sezon Pucharu Świata w sportach zimowych.

Partnerzy podkreślają, że klienci, którzy uzyskują dostęp do BT Sport bezpośrednio przez BT, a także większość klientów BT TV, otrzymają w ramach istniejącego abonamentu usługę Discovery+, w której znajduje się oferta Eurosportu w Wielkiej Brytanii i Irlandii w zakresie transmisji na żywo i na żądanie.

Czytaj także: Rośnie popularność transmisji sportowych w streamingu. W USA to 61 procent wszystkich programów na żywo online

Zarówno BT Sport, jak i Eurosport UK zachowają początkowo swoją odrębność i propozycje programowe na rynku, a w przyszłości zostaną połączone w jedną markę.  BT Group oraz Warner Bros. Discovery zawrą umowy dystrybucyjne z JV, na mocy których będą rozpowszechniać połączone treści sportowe wśród nowych i obecnych klientów na swoich platformach i w aplikacjach.

- Jako globalny nadawca sportowy i rozrywkowy, Warner Bros. Discovery jest idealnym partnerem do współpracy z nami, aby wprowadzić BT Sport na kolejny etap rozwoju – zaznacza w komunikacie Marc Allera, CEO BT Consumer Division. -  Jesteśmy podekscytowani, że łączymy siły, aby połączyć to, co najlepsze w BT Sport z Eurosport UK i stworzyć fantastyczną nową ofertę sportową wraz z całą rozrywką, jaką Discovery+ ma do zaoferowania klientom BT.

Umowa w szczegółach

Obie strony porozumienia podały także bliższe informacje na temat umowy oraz planowanej spółki joint venture:

  • BT Sport i Eurosport UK mają zostać połączone w celu utworzenia sportowego joint venture dla klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które będzie własnością w proporcji 50:50 BT i Warner Bros. Discovery.
  • Warner Bros. Discovery i BT wniosą do spółki bezpośrednio, sublicencjonują lub zapewnią korzyści wynikające z ich odpowiednich praw sportowych i umów dystrybucyjnych dla Wielkiej Brytanii i Irlandii.
  • Transakcja przyniesie korzyści operacyjne dzięki przeniesieniu działalności operacyjnej BT Sport do Warner Bros. Discovery.
  • BT otrzyma 93 mln funtów od Warner Bros. Discovery oraz do ok. 540 mln funtów w formie zysku od JV, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.
  • BT zachowa 50 proc. udziałów w JV, a Warner Bros. Discovery otrzyma opcję kupna udziałów BT nowej spółce, wykonalną w ciągu pierwszych czterech lat działania JV.  

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne, i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana do końca 2022 r.

Dołącz do dyskusji: BT i Warner Bros. Discovery tworzą spółkę joint venture. Szersza oferta sportowa dla kibiców w Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl