SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Burda reorganizuje pion wydawniczy, odchodzi Iwona Ziętkowska

Wydawnictwo Burda International Polska wprowadziło zmiany w swojej strukturze, tworząc segmenty wydawnicze z dotychczasowych tytułów Burdy i G+J. Na emeryturę odchodzi Iwona Ziętkowska, dotąd dyrektor wydawnicza w Burdzie.

Michał HelmanArticle

Pierwszy segment - Luxury & lifestyle - tworzą magazyny luksusowe „Elle”, „Glamour” i „InStyle”, dwutygodnik people „Gala” i dwumiesięcznik „Elle Deco”. Jego dyrektorem wydawniczym i promocji został Michał Helman, który był dotąd dyrektorem wydawniczym tytułów luksusowych, poradnikowych i komputerowych w Burdzie.

Urszula Wilk, dotychczas dyrektor wydawnicza i promocji „Gali”, „Glamour” i „Claudii” w G+J, odpowiada teraz za segment Women Advisory. Tworzą go tytuły poradnikowe („Claudia”, „Dobre Rady”, ”Burda”, „Samo Zdrowie”), kulinarne („Moje Gotowanie”, „Sól i Pieprz”, „Kulinarne Hity”, „Prześlij Przepis”) i ogrodnicze („Mój Piękny Ogród”, „Przepis na Ogród”).

Edyta Pudłowska, odpowiedzialna dotąd za pisma popularonaukowe i podróżnicze w G+J, przejęła też nadzór nad tytułami komputerowymi. Jako dyrektor wydawniczej i promocji segmentu Popular science & special interest nadzoruje takie magazyny jak „National Geographic”, „NG Traveler”, „Focus”, „Focus Historia”, „Focus Extra”, „Focus Coaching”, „Chip” i „CRN”.

Iga Rembiszewska, szefowa segmentu książkowego w G+J, odpowiada teraz także za rozwój biznesu książkowego Grupy Burda w Czechach, Kazachstanie, na Ukrainie i w Rosji.

W nowej strukturze dyrektorom wydawniczym i promocji poszczególnych segmentów podlegają redaktorzy naczelni oraz zespoły marketingu dedykowane poszczególnym tytułom. Szefowie segmentów Luxury & lifestyle, Popular science & special interest oraz książkowego podlegają prezes Magdalenie Malickiej. Z kolei nadzór nad segmentem Woman advisory sprawuje prezes Justyna Namięta.

Z Burda International Polska rozstaje się Iwona Ziętkowska, dotychczasowa dyrektor wydawnicza tytułów kulinarnych i ogrodniczych Burdy, mieszczących się we Wrocławiu, która przechodzi na emeryturę. Funkcją szefa wydawniczego sprawowała od 2010 roku. Równolegle pełniła też funkcję redaktor naczelnej miesięcznika „Mój piękny ogród” (na razie nie wiadomo, kto ją zastąpi). Ziętkowska w Burdzie pracowała od 1992 roku, w przeszłości była m.in. redaktor naczelną „Dobrych Rad”.

>>> Zobacz Jedynki gazet i magazynów w naszym nowym serwisie

Podział tytułów na segmenty wydawnicze to kolejny krok po transakcji zakupu G+J Polska przez Grupę Burda International w październiku ub.r. (dowiedz się więcej). W listopadzie ub.r. miało miejsce połączenie biur reklamy obu wydawnictw (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Burda reorganizuje pion wydawniczy, odchodzi Iwona Ziętkowska

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Michal Hetman powinien zostać przy noszeniu krzeseł i pracach administracyjnych
odpowiedź
User
zora
Gratulacje Ula!
odpowiedź
User
ola
biedna Klaudia
odpowiedź