SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Burger King z pozwem zbiorowym za kłamstwo w reklamie

Do sądu w Miami wpłynął pozew zbiorowy przeciw Burger Kingowi. Jego autorzy zarzucają firmie, że w swoich reklamach wyolbrzymia rozmiary serwowanych burgerów, które w rzeczywistości są znacznie mniejsze.

Article

Do sądu okręgowego w Miami w USA wpłynął pozew zbiorowy przeciw Burger Kingowi. Jego autorzy twierdzą, że firma oszukuje klientów „opierając się na fałszywych i wprowadzających w błąd reklamach dotyczących rozmiaru i/lub ilości składników zawartych we wspomnianym menu”.

Ich zdaniem Burger King w szczególności wyolbrzymia rozmiar Whopperów - począwszy od 2017 roku firma ma pokazywać w reklamach dużo większe rozmiary swoich burgerów, niż te, które oferuje klientom w swoich restauracjach.

Porównanie obecnych reklam Burger Kinga z dawnymi reklamami Whoppera pokazuje, że „nastąpił wzrost rozmiaru o około 35 proc., a ilość wołowiny wzrosła o ponad 100 proc.” - napisano w pozwie.

Autorami pozwu są cztery osoby: trzy z Nowego Jorku i jedna z Florydy. Stwierdziły one, że gdyby każdy „wiedział, że wspomniane hamburgery są znacznie mniejsze niż reklamowane, nie kupiłby ich".

Pozew dotyczy także kanapek - od bezmięsnego Impossible Whopper po kanapkę śniadaniową Croissan'wich.

Roszczenia dotyczą naruszenia umowy, wprowadzenia w błąd i próby bezpodstawnego wzbogacenia. Pozywający chcą rekompensaty finansowej i rozprawy przed ławą przysięgłych, aby położyć kres „oszukańczemu zachowaniu” fast foodów.

 

Dołącz do dyskusji: Burger King z pozwem zbiorowym za kłamstwo w reklamie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Był taki film Upadek, gdzie gościu rozwiązał za pomocą broni problem w jednym z tego typu barów.
6 0
odpowiedź