SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Była asystentka Antoniego Macierewicza zastępuje Bartłomieja Misiewicza jako rzecznik prasowy MON

Obowiązki rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej zaczęła pełnić Katarzyna Jakubowska, w przeszłości m.in. asystentka w biurze poselskim Antoniego Macierewicza. Zastępuje w tej funkcji zawieszonego w poniedziałek Bartłomieja Misiewicza.

Article

Katarzyna Jakubowska pracuje w Ministerstwie Obrony Narodowej od końca ub.r., dotychczas pełniła funkcję doradcy w gabinecie politycznym ministra Antoniego Macierewicza.

Wcześniej była m.in. asystentką społeczną w biurze poselskim Macierewicza. Jak ujawnił serwis OKO.press, w latach 2006-2014 była właścicielką firmy odzieżowej Catherine de Jacques, współpracowała też z dwoma innymi spółkami z tej branży.

Bartłomiej Misiewicz na własny wniosek został w poniedziałek zawieszony w funkcjach rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego MON, po tym jak „Newsweek Polska” opisał, że proponował działaczom PO przejście do PiS-u w zamian za posady w państwowej firmie. W ostatnich dniach szeroko komentowane było także powołanie go do rad nadzorczych Polskiej Grupy Zbrojeniowej (we wtorek zniknął z listy członków RN na stronie firmy) i Energa Ciepło Ostrołęka (z tej funkcji zrezygnował w zeszłym tygodniu), a wcześniej - odznaczenie go Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

W zamieszczonym w środę komunikacie Katarzyna Jakubowska skrytykowała publikację „Newsweeka” o Misiewiczu. - Mimo zobowiązania, autorzy paszkwilu, wymierzonego w pana Bartłomieja Misiewicza, nie przedstawili żadnych dowodów na prawdziwość swoich tez. Tymczasem radni Platformy Obywatelskiej, którzy rzekomo mieli być korumpowani, a także posłowie biorący udział w spotkaniu, publicznie w rozmowach z dziennikarzami zaprzeczają, by taka sytuacja miała miejsce - stwierdziła Jakubowska.

- Co więcej w mediach powielane są kłamstwa mające korzenie w artykule z „Newsweeka” z dn. 19.09.br. Podobnie nieprawdziwe są ataki skierowane przeciw podsekretarzowi stanu w MON panu Tomaszowi Szatkowskiemu, do czego przyznał się ich autor pan Jan Śpiewak - dodała p.o. rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podobnie o tej publikacji wypowiedział się w środę Antoni Macierewicz.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Była asystentka Antoniego Macierewicza zastępuje Bartłomieja Misiewicza jako rzecznik prasowy MON

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiktor
a ta pani rzecznik to jakie ma kompetencje oprócz tego , że zna się na odzieży damskiej ?
8 8
odpowiedź