SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była redakcja “Uważam Rze”, Mariusz Szczygieł i Filip Chajzer z MediaTorami

W sobotę 7 grudnia w Krakowie po raz siódmy wręczono Studenckie Nagrody Dziennikarskie MediaTory. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Mariusz Szczygieł, Filip Chazjer, Piotr Vagla Waglowski, Tomasz Skory oraz pierwsza redakcja tygodnika “Uważam Rze”.

Jak już informowaliśmy, najważniejszą nagrodę w tegorocznej edycji plebiscytu - statuetkę AuTORytetu - za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymał ks. Adam Boniecki (więcej na ten temat).

Za najgłośniejszą i najbardziej spektakularną publikację studenci uznali reportaż „Śliczny i posłuszny” Mariusza Szczygła opublikowany na łamach “Dużego Formatu”. Dziennikarz dostał za niego statuetkę DetonaTOR 2013.

Również ObserwaTOR powędrował do rąk dziennikarzy “Gazety Wyborczej". Nagrodę za prawdziwe opowieści z innego świata wręczono fotoreporterce Agacie Grzybowskiej i reportażyście Wojciechowi Karpieszukowi, autorom publikacji „Zabić geja”.

W tym roku studenci docenili odważną decyzję dziennikarzy, którzy w listopadzie ub.r. odeszli z “Uważam Rze” w imię lojalności ze zwolnionym przez Grzegorza Hajdarowicza redaktorem naczelnym Pawłem Lisickim, przyznając im nagrodę ProwokaTOR.

NawigaTORem, czyli publicystą, dzięki któremu poglądy młodych ludzi zaczynają iść własną drogą, został Michał Krzymowski z “Newsweeka”. Nagrodę AkumulaTORa 2013 otrzymał z kolei Filip Chajzer, nagrodzony przez studentów za ładowanie pozytywną energią i doskonały przykład empirycznego dziennikarstwa.

TORpedą, czyli dziennikarzem, który szybko i rzetelnie komentuje rzeczywistość, okazał się Tomasz Skory z RMF FM, natomiast statuetkę ReformaTORa dostał bloger Piotr Vagla Waglowski, który swoimi materiałami w serwisie vagla.pl zmienia rzeczywistość z dobrym skutkiem.

Studenci docenili również program telewizyjny “Wszystko o kulturze” emitowany na antenie TVP 2, wręczając jego twórcom statuetkę InicjaTOR. Nagrodzono go za to, że sprawy kultury traktowane są tam z niezwykłą skrupulatnością i rzetelnością.

MediaTory to plebiscyt, w którym od 2007 roku studenci dziennikarstwa z uczelni publicznych, wskazują oraz nagradzają najważniejsze i najbardziej wartościowe ich zdaniem zjawiska w polskich mediach. Jest to już druga edycja, w której udział biorą również uczelnie prywatne. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ. Jego organizatorem jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ i Stowarzyszenie MediaTory.

Dołącz do dyskusji: Była redakcja “Uważam Rze”, Mariusz Szczygieł i Filip Chajzer z MediaTorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl