SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Była szefowa UKE Anna Streżyńska nowym ministrem cyfryzacji

Anna Streżyńska nowym ministrem cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło. W przeszłości była m.in. prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz wiceministrem transportu i budownictwa.

Anna StreżyńskaArticle

W poprzednim rządzie Ministerstwo Cyfryzacji działało wspólnie z Ministerstwem Administracji, a przez poprzedni ponad rok resortem kierował Andrzej Halicki. W ostatnich tygodniach jego najważniejszą decyzją było skrócenie aukcji na częstotliwości do internetu LTE (zobacz jej wyniki), mocno oprotestowane przez operatorów sieci Plus i Play.

W nowym rządzie Ministerstwo Cyfryzacji będzie działać osobno (resort administracji wejdzie w skład Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji). Ministrem cyfryzacji została ogłoszona Anna Streżyńska.

W ostatnim okresie Streżyńska prowadziła własną działalność doradczą, była też związana ze stowarzyszeniem Republikanie. Od 2012 roku była przewodniczącą rady nadzorczej Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej, a od początku ub.r. pełniła obowiązki prezesa spółki.

>>> Anna Streżyńska: Powszechny dostęp do internetu zapewni technologia radiowa, światłowody w małych wsiach nieopłacalne

W 2006 roku Streżyńska została mianowana na funkcję prezesa nowo utworzonego Urzędu Komunikacji Elektronicznej i pełniła ją do 2012 roku (została zastąpiona przez Magdalenę Gaj). Doprowadziła m.in. do zawarcia porozumienia z Telekomunikacją Polską (obecnie Orange Polska), w ramach którego telekom na stałych warunkach udostępniał swoje łącza innym operatorom. Ustaliła też preferencyjne warunki działania w pierwszych latach dla czwartego głównego operatora telekomunikacyjnego - sieci Play, która wystartowała w 2007 roku. Przed pracą w UKE Anna Streżyńska była przez pół roku wiceministrem transportu i budownictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

W latach 1995–1997 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w latach 1998-2001 była doradcą trzech kolejnych ministrów łączności w rządzie Jerzego Buzka, a od 2000 roku także dyrektorem departamentu w tym resorcie. Od 2001 do 2004 roku była dyrektorem Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Była szefowa UKE Anna Streżyńska nowym ministrem cyfryzacji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
daca
Brawo
odpowiedź
User
JAGNA Z BAGNA
Wielkie brawa !!! Ładna i inteligentna kobieta. :-)
odpowiedź
User
marekk
Super....Mam nadzieję że dzięki tej Pani powstaną jeszcze jakieś muxy i nowa KRRITV wybierze normalne programy w DVB-T ,bo obecnie to jakaś paranoja i brak normalnej konkurencji.
odpowiedź
User
zmech11
Szkoda tylko , że przyszła Pani Premier nie zna przyszłej Pani Minister. Twierdzi , iż nazywa sie STRĘŻYŃSKA- vide spotkanie z dziennikarzami z okazji prezentacji kandydatów!
odpowiedź