SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Byli dziennikarze „Faktów i Mitów” tworzą tygodnik „Fakty po Mitach”

Były szef „Faktów i Mitów” Dariusz Cychol założył nowy tygodnik o antyklerykalnym profilu „Fakty po Mitach” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jest też jego redaktorem naczelnym. Wśród autorów pojawią się m.in. Joanna Senyszyn i Janusz Korwin-Mikke. Pismo zadebiutuje 18 września.

Dariusz CycholArticle

Cychol był w swojej karierze dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej, agencji Interpress, TVP Info, tygodnika „Nie”. Do nieistniejących już „Faktów i Mitów” trafił w 2016 roku, po odejściu z Telewizji Polskiej, w której m.in. kierował portalem TVP.Info. W listopadzie 2016 roku został wicenaczelnym tygodnika, a w styczniu roku następnego objął stanowisko redaktora naczelnego (zastępując Ewę Kotlińską), którym był do końca czerwca br.

W lipcu br. tygodnik „Fakty i Mity” po 20 latach definitywnie przestał wychodzić.  Dariusz Cychol postanowił więc zapełnić lukę po tym tytule.

„Fakty po Mitach” zamiast „Faktów i Mitów”

18 września na rynku ukaże się pierwszy numer jego tygodnika „Fakty po Mitach”. Wydawcą pierwszych numerów będzie firma Mediator (jednoosobowa firma Dariusza Cychola), docelowo tygodnik ma wydawać spółka DO-CENT, której udziałowcami są Cychol i Joanna Senyszyn. - Pieniądze na wydawanie tygodnika zebrałem w 10 dni wśród dziennikarzy i współpracowników, potrzebowaliśmy 750 tys. zł i tyle udało się zebrać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Cychol.

Hej, hej M O R D E C Z K I Z D R A D Z I E C K I E! Papier już kupiony! Pięknie dziękuję za Wasze opinie i rady w...

Opublikowany przez Darka Cychol Sobota, 5 września 2020

Na łamach nowego pisma pojawią się m.in. autorzy znani z „Faktów i Mitów”. Swoje rubryki felietonowe będą mieli Joanna Senyszyn i Piotr Gadzinowski, an łamach pojawią się też Janusz Korwin-Mikke (wspólna rubryka z Joanną Senyszyn), Bolesław Parma, Hanna Bakuła. Korespondencje zagraniczne słać mają Janusz Zawodny i Siergiej Rykow.

Tytuł będzie miał 24 kolumny, nakład na początek wyniesie 50 tys. egzemplarzy. Cenę wyznaczono na 4,90 zł.

Umowy dystrybucyjne wydawca podpisał z Ruchem i Kolporterem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Byli dziennikarze „Faktów i Mitów” tworzą tygodnik „Fakty po Mitach”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Kolejny lewacki, kłamliwy syf.


Kolega już widzę przeczytał, zweryfikował wiarygodność i ocenił jakość treści... Albo zwyczajnie nie do pomyślenia dla niego, że ktoś może w tym kraju nie popierać katotalibanu i pseudopatriotycznej paplaniny o Bogu, Honorze (dziś raczej honorariach) i Ojczyźnie (dojnej, którą Pan raczył zwrócić pisiorom).
odpowiedź
User
Pit
Kolejny przytulek dla sierot po walczacym Urbanie, Palikocie, Biedroniu, i po kolejnej plajcie antyklerykalnego belkotu prasowego.
Aaa krowy doic...!
odpowiedź
User
Swordfish
Nie wiedziałem, że JKM jest zagorzałym antyklerykałem. Zwłaszcza, że księża pojawiają się na manifestacjach Konfederacji i intonują publicznie modlitwę stojąc obok niego. Reszta nazwisk jest mi znana z walki z kościołem.
odpowiedź