SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Byli dziennikarze „Faktów i Mitów” tworzą tygodnik „Fakty po Mitach”

Były szef „Faktów i Mitów” Dariusz Cychol założył nowy tygodnik o antyklerykalnym profilu „Fakty po Mitach” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jest też jego redaktorem naczelnym. Wśród autorów pojawią się m.in. Joanna Senyszyn i Janusz Korwin-Mikke. Pismo zadebiutuje 18 września.

Dariusz Cychol Article

Cychol był w swojej karierze dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej, agencji Interpress, TVP Info, tygodnika „Nie”. Do nieistniejących już „Faktów i Mitów” trafił w 2016 roku, po odejściu z Telewizji Polskiej, w której m.in. kierował portalem TVP.Info. W listopadzie 2016 roku został wicenaczelnym tygodnika, a w styczniu roku następnego objął stanowisko redaktora naczelnego (zastępując Ewę Kotlińską), którym był do końca czerwca br.

W lipcu br. tygodnik „Fakty i Mity” po 20 latach definitywnie przestał wychodzić.  Dariusz Cychol postanowił więc zapełnić lukę po tym tytule.

„Fakty po Mitach” zamiast „Faktów i Mitów”

18 września na rynku ukaże się pierwszy numer jego tygodnika „Fakty po Mitach”. Wydawcą pierwszych numerów będzie firma Mediator (jednoosobowa firma Dariusza Cychola), docelowo tygodnik ma wydawać spółka DO-CENT, której udziałowcami są Cychol i Joanna Senyszyn. - Pieniądze na wydawanie tygodnika zebrałem w 10 dni wśród dziennikarzy i współpracowników, potrzebowaliśmy 750 tys. zł i tyle udało się zebrać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Cychol.

Hej, hej M O R D E C Z K I Z D R A D Z I E C K I E! Papier już kupiony! Pięknie dziękuję za Wasze opinie i rady w...

Opublikowany przez Darka Cychol Sobota, 5 września 2020

Na łamach nowego pisma pojawią się m.in. autorzy znani z „Faktów i Mitów”. Swoje rubryki felietonowe będą mieli Joanna Senyszyn i Piotr Gadzinowski, an łamach pojawią się też Janusz Korwin-Mikke (wspólna rubryka z Joanną Senyszyn), Bolesław Parma, Hanna Bakuła. Korespondencje zagraniczne słać mają Janusz Zawodny i Siergiej Rykow.

Tytuł będzie miał 24 kolumny, nakład na początek wyniesie 50 tys. egzemplarzy. Cenę wyznaczono na 4,90 zł.

Umowy dystrybucyjne wydawca podpisał z Ruchem i Kolporterem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Byli dziennikarze „Faktów i Mitów” tworzą tygodnik „Fakty po Mitach”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Kolejny lewacki, kłamliwy syf.


Kolega już widzę przeczytał, zweryfikował wiarygodność i ocenił jakość treści... Albo zwyczajnie nie do pomyślenia dla niego, że ktoś może w tym kraju nie popierać katotalibanu i pseudopatriotycznej paplaniny o Bogu, Honorze (dziś raczej honorariach) i Ojczyźnie (dojnej, którą Pan raczył zwrócić pisiorom).
35 36
odpowiedź
User
Pit
Kolejny przytulek dla sierot po walczacym Urbanie, Palikocie, Biedroniu, i po kolejnej plajcie antyklerykalnego belkotu prasowego.
Aaa krowy doic...!
48 66
odpowiedź
User
Swordfish
Nie wiedziałem, że JKM jest zagorzałym antyklerykałem. Zwłaszcza, że księża pojawiają się na manifestacjach Konfederacji i intonują publicznie modlitwę stojąc obok niego. Reszta nazwisk jest mi znana z walki z kościołem.
37 3
odpowiedź