SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były dyrektor ośrodka TVP Olsztyn zatrzymany przez CBA. „Zarzuty o charakterze korupcyjnym”

Były dyrektor TVP Olsztyn, Jarosław K. został w środę zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne z Białegostoku. Przedstawiono mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Razem z Jarosławem K. zatrzymano też lokalnego biznesmena, Wojciecha K. Do zatrzymania doszło w środę rano, a już po południu obaj mieli mieć postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Wojciech K. miał korumpować byłego dyrektora TVP Olsztyn, który w zamian za łapówkę zlecał podległym mu dziennikarzom przygotowywanie materiałów na temat przestępcy z Olsztyna, Piotra M. ps. „Troll”. Materiały przedstawiać miały w pozytywnym świetle Wojciecha K. Biznesmen miał także korumpować inne osoby - m.in. byłego ministra zdrowia z czasów SLD, Mariusza Ł.

Śledztwo w tej sprawie jest wielowątkowe, prowadzi je Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz tamtejszy Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych między innymi na terenie Olsztyna i okolic.

- Zatrzymani trafią do podlaskiego wydziału Prokuratury Krajowej gdzie usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym. Czynności trwają, to wszystko, co w tej chwili możemy przekazać - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

 

Jarosław K. przez 20 lat był związany z olsztyńskim oddziałem TVP. Od 2005 roku szefował mu, a w kwietniu 2016 roku został zdegradowany i zatrudniony tam na stanowisku głównego specjalisty. Na stanowisku dyrektora zastąpił go Igor Gumiński. K. w grudniu ub. roku ostatecznie pożegnał się z publiczną telewizja i wystąpił na drogę sporu z byłym pracodawcą.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były dyrektor ośrodka TVP Olsztyn zatrzymany przez CBA. „Zarzuty o charakterze korupcyjnym”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
MDS, czyli Mocno Dęta Sprawa
9 8
odpowiedź
User
Wojt
Okaże się jaka jest prawda ale apeluję do redakcji Wirtualnych Mediów o szczególną troskę nad komentarzami bo już widać że zaczynają się ataki na nielubianych kolegów
8 8
odpowiedź