SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes PZU na czele Eurocashu, Luis Amaral przejdzie do rady nadzorczej

Od stycznia 2022 roku prezesem Eurocashu, do którego należą m.in. sieci handlowe ABC, Delikatesy Centrum, Groszek, InMedio i e-sklep Frisco, będzie Paweł Surówka, poprzednio prezes PZU. Luis Amaral, główny akcjonariuszy Eurocashu, ze stanowiska prezesa przejdzie do rady nadzorczej.

Paweł Surówka, prezes PZUArticle

W komunikacie Eurocashu podano, że intencją Luisa Amarala jest „skoncentrowanie się na opracowaniu dalszej strategii rozwoju Eurocash oraz przekazanie bieżącego zarządzania spółką pozostałym członkom zarządu, w tym nowemu prezesowi zarządu”.

Amaral zarządza spółką od 2003 roku, nadzorował wtedy jej wykup menedżerski od Jeronimo Martins. Obecnie jest zdecydowanie największym akcjonariuszem Eurocashu, ma 44,04 proc. akcji spółki.

Pracując w Jeronimo Martins, był m.in. dyrektorem generalnym w Polsce (w latach 1995-1999) i członkiem komitetu wykonawczego w Portugalii. Był też związany z Unilever Portugalia i funduszem inwestycyjnym Antfactory (jako partner odpowiadał za rozwój jej działalności w Brazylii, Meksyku i Argentynie.)

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od początku stycznia prezesem Eurocashu będzie Paweł Surówka. Poprzednio, od kwietnia 2017 do marca ub.r., był prezesem PZU, a od 2016 roku - także prezesem PZU Życie.

W latach 2015-2016 był doradcą prezesa PKO BP oraz dyrektorem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy, odpowiadał za otwarcie pierwszego zagranicznego oddziału korporacyjnego banku. W latach 2013-15 był członkiem zarządu grupy Boryszew (nadzorował sektor automotive grupy) i prezesem zarządów jej spółek zależnych z sektora automotive w Niemczech i Polsce. W latach 2007 2013 był doradcą finansowym w Bank of America Merrill Lynch.

Do Eurocashu należą m.in. hurtownie Eurocash Cash&Carry, sklepy ABC, Delikatesy Centrum i Groszek, saloniki prasowe InMedio i internetowy sklep spożywczy Frisco (kontrolny pakiet jego udziałów firma kupiła w ub.r. od funduszy MCI i Helix Ventures).

W pierwszych trzech kwartałach br. grupa kapitałowa Eurocash zanotowała wzrost przychodów rok do roku z 19,09 do 19,39 mld zł i spadek wyniku netto z 13,5 mln zł do 134,3 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Były prezes PZU na czele Eurocashu, Luis Amaral przejdzie do rady nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl