SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef TVP Info Grzegorz Pawelczyk uruchomił CentrumMedialne. Wśród autorów Klaudiusz Pobudzin

Grzegorz Pawelczyk, który w swojej karierze był m.in. szefem TVP Info, obecnie jest redaktorem naczelnym portalu CentrumMedialne.pl. Serwis porusza głównie tematykę polityczną, pojawiają się w nim codzienne newsy z kraju - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Centrum Medialnefot. Centrum Medialne

W portalu Centrum Medialne publikowane są wiadomości z zakresu polityki, gospodarki, kultury, turystyki oraz wydarzeń.

Jego redaktorem naczelnym jest Grzegorz Pawelczyk, serwis – jak wynika z informacji przedstawionych na stronie - jest zarejestrowany na Natalię Pawelczyk. Portal ruszył 30 września br.

Pawelczyk, pytany o plan rozwoju projektu powiedział nam: - Planujemy uruchomienie kolejnych działów na portalu. Już wkrótce ruszą strony poświęcone tematyce regionalnej. Na początek Trójmiasto i Małopolska. Rozbudujemy też serwis "Kultura", bo ta tematyka w polskich portalach praktycznie nie istnieje, a polscy artyści mają naprawdę wiele do zaoferowania. Planujemy też kolejne produkcje filmowe - seriale fabularne i dokumenty - zapowiada.

Jak się dowiedzieliśmy, dla portalu pracuje obecnie kilkanaście osób. - Większość to współpracownicy. Są to doświadczeni dziennikarze, filmowcy, fotoreporterzy. Oczywiście planujemy powiększać załogę, w zależności od potrzeb - przekazał Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny CentrumMedialne.pl.

Wśród publicystów portalu można znaleźć m.in. Klaudiusza Pobudzina, który w styczniu br. zrezygnował z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Olechowski (który jednocześnie był szefem „Wiadomości” od sierpnia 2017 roku, obecnie na to stanowisko ma zostać wybrana nowa osoba).

Klaudiusz Pobudzin dyrektorem TAI był od maja ub.r., wcześniej przez niecały rok (od sierpnia 2016 roku) kierował redakcją „Teleexpressu” oraz przez ponad pół roku był reporterem „Wiadomości”.

- W Centrum Medialnym zajmujemy się przede wszystkim działalnością kulturalną: publikowane są recenzje wydarzeń kulturalnych, koncertów, oper, wydarzeń. Serwis podzielony jest na kilka działów, zajmuje się również bieżącymi wydarzeniami - tłumaczy Klaudiusz Pobudzin w rozmowie z nami.

Współpracuje on z serwisem od początku listopada br., wcześniej obowiązywał go zakaz konkurencji. Jak powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, na razie „nie ma tematu powrotu do telewizji”.

- Przy organizacji tego portalu współpracuję z Grzegorzem Pawelczykiem, z którym razem odeszliśmy z telewizji. Prowadzimy działalność filmową, jesteśmy ekspertami w dziedzinie mediów telewizyjnych. Nie wykluczamy w przyszłości rozszerzenia serwisu o nagrywanie wywiadów - zapowiada.

Serial „Ulica Zagranica” i satyryczne komiksy o opozycji

Na stronie pojawiają się również satyryczne komiksy – w formie zdjęć przedstawiających polityków z wymyślonymi komentarzami autorów, oraz serial „Ulica Zagranica”, który w krzywym zwierciadle ma za zadanie pokazać działania polityków opozycji. W obsadzie można znaleźć m.in. takie nazwiska jak Redbad Klynstra-Komarnicki, Maciej Wilewski, Magdalena Kuta, Marlena Durda.

- Na razie powstały dwa pilotażowe odcinki serialu, ale niedługo ruszy regularna produkcja. Uważam, że to dużo lepszy pomysł, niż „Ucho Prezesa” - przede wszystkim bardziej wszechstronny, produkcja porusza również bieżące tematy polityczne - mówi nam Klaudiusz Pobudzin.

 

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Pobudzin stwierdził, że Centrum Medialne nie przyjmuje jednak „sztywnych ram produkcji serialu". Nie wiadomo więc, ile odcinków powstanie i jak długie będą.

- Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania bardzo nowoczesnego trailera, ruszamy z działalnością filmową. To, że nie jesteśmy w telewizji, nie zwalnia nas z działania i informowania ludzi, jesteśmy przecież dziennikarzami - stwierdza.

Grzegorz Pawelczyk dodaje, że planują kolejne produkcje, ponieważ "działalność filmowa jest dla nich najważniejsza".

- Będą to seriale fabularne i filmy dokumentalne. Pracujemy też nad projektem filmu pełnometrażowego. Chcemy złamać monopol zagranicznych platform oferujących filmy w internecie. W najbliższych tygodniach można się spodziewać kolejnych odcinków serialu "Ulica Zagranica", a w przyszłym roku planujemy kilka premier - informuje.

Na stronie znajduje się także zakładka "sklep", odsyłająca do serwisu Allegro, gdzie można kupić koszulki z napisem „Kontrybucja” (to również nawiązanie do koszulek z napisem „Konstytucja”, noszonych przez zwolenników opozycji).

Pawelczyk i Pobudzin odeszli z Telewizji Polskiej

Pawelczyk był wicedyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i dyrektorem zarządzającym kanałem TVP Info. W połowie stycznia br. złożył wypowiedzenie umowy o pracę wspólnie z Klaudiuszem Pobudzinem, ówczesnym szefem TAI. Po zgłoszeniu chęci odejścia z pracy Pawelczyk przebywał na zaległym urlopie, a od początku lutego nowym szefem informacji TVP Info został Krystian Kuczkowski.

Grzegorz Pawelczyk w Telewizji Polskiej pracował przez ok. 10 lat. Kolejno był wiceszefem „Teleexpressu”, szefem serwisów informacyjnych w TVP Info oraz wydawcą „Wiadomości”. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz śledczy „Wprost”, kierownik działu krajowego i zastępca redaktora naczelnego w „Życiu Warszawy” oraz dziennikarz w „Kurierze Polskim” i „Super Expressie”.

Dołącz do dyskusji: Były szef TVP Info Grzegorz Pawelczyk uruchomił CentrumMedialne. Wśród autorów Klaudiusz Pobudzin

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karolina
Bardzo fajny portal. Wreszcie coś innego niż u wszystkich. Kibicuję
odpowiedź
User
d
ciekawe czy to kolejna wydmuszka na którą wkrótce pójdą dotacje z jakiejś rządowej spółki
odpowiedź
User
do d
Lepiej na to niż na twoją Wyborczą
odpowiedź