SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BZ WBK pracuje nad emisjami trzech zagranicznych spółek

Departament IPO i Nowych Emisji Obszaru Rynków Kapitałowych Banku Zachodniego WBK (ORK BZ WBK) pracuje nad trzema projektami IPO spółek zagranicznych, które chcą wejść na warszawską giełdę.

BZ WBK pracuje nad emisjami trzech zagranicznych spółek

BZ WBK był doradcą w ofercie publicznej litewskiej Avia Solutions Group, po której spółka zadebiutowała na GPW. Oferującym był Dom Maklerski BZ WBK.

"Sądząc po dwóch pierwszych miesiącach, naszą giełdę czeka naprawdę bardzo ciekawy rok pod względem debiutów spółek z regionu CEE. W tym momencie mamy pełne ręce pracy w związku z rozpoczętymi już projektami, jak też toczącymi się rozmowami na temat pozyskania nowych projektów ze wschodniej części regionu. Obecnie prowadzimy projekty trzech zagranicznych spółek, a to nie zamyka jeszcze naszych planów na ten rok" – powiedział dyrektor departamentu IPO i Nowych Emisji  ORH BZ WBK Tomasz Ciborowski, cytowany w komunikacie.

Wartość przeprowadzonej w lutym oferty Avia Solutions Group, holdingu oferującego usługi dla lotnictwa, wyniosła 76,6 mln zł. Debiut na GPW
w Warszawie planuje kolejna litewska spółka Agrowill, działająca w branży rolniczej, podał także bank.

"Nasz parkiet już od jakiegoś czasu ogniskuje uwagę całego regionu CEE ze względu na duże – i ciągle rosnące – obroty. Myślę jednak, że zeszły rok był dopiero rozgrzewką. Doskonale widać, że spółki w obrębie regionu, z tego samego kraju oraz z pokrewnych sobie branż, uważnie się obserwują. Gdy tylko pierwsze z sukcesem przetrą szlaki, następne idą w ich ślady. Tak było m.in. w przypadku Agrotonu. Po olbrzymim sukcesie tej oferty obserwujemy teraz bardzo duże zainteresowanie pozyskaniem środków z IPO w Warszawie ze strony innych spółek z sektora rolnego" – zaznaczył Ciborowski.

Analitycy BZ WBK obawiają się jednak, że ograniczenie składek do OFE może zmniejszyć zainteresowanie warszawskim parkietem, na którym znajdzie się mniej kapitału.

"Na pewno czynnikiem, który może być rozpatrywany jako argument przeciwko przeprowadzaniu IPO na warszawskiej giełdzie, są plany obniżenia składek OFE.  Partnerzy zagraniczni, z którymi rozmawiamy, pytają nas z o skutki tych planów, niepokojąc się, czy nie spowoduje to istotnego ubytku kapitału na rynku i przez to zmniejszenia prawdopodobieństwa sukcesu IPO" - powiedział zastępca dyrektora ORK BZ WBK Piotr Wiła.

Obszar Rynków Kapitałowych stanowi część doradczą Bankowości Inwestycyjnej Banku Zachodniego WBK. Podstawą działalności Obszaru Rynków Kapitałowych są usługi z zakresu corporate finance, a więc usługi doradztwa finansowego w zakresie publicznych i prywatnych ofert emisji akcji, fuzji i przejęć, emisji papierów dłużnych i aranżowanych, inwestycji własnych, wykupów lewarowanych oraz innych narzędzi pozyskiwania kapitału na rozwój.

Obszar Rynków Kapitałowych Banku Zachodniego WBK zapewnia kompleksowe usługi w zakresie corporate finance we współpracy z oferującym – Domem Maklerskim BZ WBK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BZ WBK pracuje nad emisjami trzech zagranicznych spółek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl