SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Campbell Brown, dyrektor ds. mediów w Facebooku: Marka Zuckerberga nie obchodzą wydawcy

Podczas spotkania z przedstawicielami australijskich mediów Campbell Brown, dyrektor Facebooka ds. partnerstwa z wydawcami stwierdziła, że Marka Zuckerberga nie obchodzą wydawcy, a Facebook nie jest zainteresowany kłopotami mediów z ruchem i udostępnieniami generowanymi przez serwis - donosi dziennik „The Australian”. Brown zaprzeczyła doniesieniom gazety twierdząc, że jej słowa nie zostały dokładnie zrozumiane i przekazane.

Campbell Brown, fot.: FacebookArticle

O zadziwiających opiniach skierowanych do mediów przez Campbell Brown poinformował należący do koncernu Ruperta Murdocha dziennik „The Australian” przywołując spotkanie australijskich mediów z przedstawicielką Facebooka, w którym uczestniczyli przedstawiciele gazety.

- Marka (Zuckerberga) nie obchodzą wydawcy, ale dał mi wolną rękę do wprowadzania zmian - miała m.in. powiedzieć Campbell Brown.

- Za kilka lat będę trzymała za rękę wasze umierające biznesy niczym w hospicjum - dodała w innymi momencie dyrektor Facebooka. W kolejnym fragmencie dyskusji Brown miała stwierdzić, że Facebooka nie interesują rozmowy z wydawcami na temat ruchu czy udostępnień generowanych dla mediów przez serwis. - To stary świat, który już nigdy nie powróci - oceniła przedstawicielka Facebooka.

Brown poproszona przez „The Australian” o skomentowanie swoich wypowiedzi podczas spotkania z mediami stwierdziła jedynie, że nie zostały one dokładnie zrozumiane i przekazane przez dziennik.

Relacje pomiędzy wydawcami a Facebookiem stają się coraz gorsze od stycznia br., gdy serwis zmienił algorytm uderzając w widoczność treści medialnych w Newsfeedzie, co u wielu wydawców zaowocowało znaczącymi spadkiem ruchu na stronach pochodzącego z Facebooka.

W reakcji na to niektóre media, jak np. „Folha de S Paulo”, największy dziennik ukazujący się w Brazylii postanowiły wycofać się z publikowania swoich treści na Facebooku. Z kolei niektórzy wydawcy postanowili połączyć siły i stawić czoło dominacji Facebooka i Google na rynku reklamowym – przykładem może być brytyjski projekt Ozone.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Campbell Brown, dyrektor ds. mediów w Facebooku: Marka Zuckerberga nie obchodzą wydawcy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
😂
A w komentarzach cisza. Haaaaloo środowisko dziennikarskie, gdzie jesteś? :D Tak łatwo pogodziliście się z faktem, iż monopolista dobija branżę z której macie chleb? Nie mówię już o społeczeństwie, ono już dawno ogłupiało za pomocą socialmediow.
odpowiedź