SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ rozsyła do abonentów „ważną informację”

Platforma Canal+ rozsyła do abonentów i subskrybentów e-maila z tytułem „ważna informacja - dotyczy bezpieczeństwa Twoich danych osobowych”. Ostrzega w nim przed próbami ataków hakerskich na użytkowników serwisu streamingowego Canal+ online.

Canal+ onlineArticle

To nie pierwsze tego typu ostrzeżenie rozesłane przez Canal+. Firma nie zdradza co przyczyniło się do jego powtórzenia. Niewykluczone, że abonenci i subskrybenci padli ofiarą phishingu. Mogli na przykład otrzymać e-maile z prośbą o podanie loginu i hasła do usługi. Później osoby trudniące się tym procederem już prosto mogą zwiększyć pakiet i oferować wybrane kanały w pirackim streamingu. Piraci oferują już na przykład Canal+ 4K Ultra HD z oznaczeniem online pod logotypem. Oznacza to, że stream pochodzi od legalnego użytkownika Canal+ online.

- W związku z zaobserwowanymi próbami ataków hakerskich polegającymi na nieuprawnionym dostępie do kont zarejestrowanych w ramach usługi Canal+ online i możliwości dołączenia opcji dodatkowych, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o stosowaniu się do poniższych zasad cyberbezpieczeństwa - można przeczytać w wiadomości od Canal+.

Jak uchronić się przed atakami hakerów?

Dalej platforma podaje szczegółowe wskazówki. - Nie wykorzystuj tych samych haseł i loginów, które stosujesz w innych aplikacjach, sklepach internetowych, serwisach internetowych/VOD, na forach, czy portalach internetowych (w przypadku np. wycieku danych ze sklepu internetowego osoba nieuprawniona może uzyskać dostęp do Twojego konta w innym serwisie internetowym, do którego logujesz się za pomocą tego samego loginu i hasła), regularnie zmieniaj hasła i nie udostępniaj ich nikomu. Mocne hasło to skomplikowane hasło (hasło powinno zawierać minimum 8 znaków, w tym znaki specjalne, liczby, duże i małe litery) - radzi Canal+.

Niekiedy trudno wykonać tego typu wskazówki. Przeciętny użytkownik internetu ma bowiem do zapamiętania dziesiątki loginów i haseł. Stosowanie tego samego hasła do wielu platform SVoD ułatwia funkcjonowanie. Wielu internautów dzieli się też hasłami do m.in. Netfliksa ze znajomymi i rodziną.

Na tym jednak nie koniec wskazówek. - Nie podawaj danych osobowych na niezaufanych lub nieznanych stronach internetowych; ignoruj e-maile z prośbą o uwierzytelnienie lub dane do logowania; skanuj programem antywirusowym komputer lub inne urządzenie, z którego następuje logowanie do Canal+ Online; zabezpiecz komputer lub inne urządzenie m.in. poprzez regularne pobieranie i instalowanie aktualizacji; nie korzystaj z linków, do których nie masz pewności, że pochodzą one od Canal+ Polska; nie wchodź na podejrzane i nieznane strony internetowe - zwracaj uwagę na adresy URL stron, które odwiedzasz. Takie strony mogą zainfekować Twoje urządzenia złośliwym oprogramowaniem - dodaje Canal+.

Canal+ nie podaje liczby abonentów

Grupa Canal+ w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku odnotowała wzrost przychodów o 1 proc. w porównaniu do trzech pierwszych kwartałów 2021 roku. Przychody wyniosły 4,292 mld euro. Za taki wynik odpowiada m.in. wzrost zapotrzebowania na płatną telewizję w rozwijających się krajach, gdzie coraz więcej inwestuje Canal+.

Mniej optymistycznie wyglądały już wyniki finansowe w III kwartale. Canal+ Group o 3,3 proc. w porównaniu z III kwartałem ub.r. Wówczas wyniosły 1,467 mld euro, a teraz 1,419 mld euro. Na francuskim rynku przychody Canal+ Group w pierwszych trzech kwartałach wzrosły o 1,3 proc., a na zagranicznych rynkach o 6,3 proc. W III kwartale we Francji spadły o 3,5 proc., natomiast na pozostałych rynkach wzrosły o 1,5 proc. Nie podano danych odnośnie liczby abonentów i subskrybentów. Pod koniec I półrocza br. firma informowała, że ma ich 23,9 mln. Ostatnie dane z Polski pochodzą sprzed roku, kiedy Canal+ miał 2,7 mln klientów.

Dołącz do dyskusji: Canal+ rozsyła do abonentów „ważną informację”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
skandal
odpowiedź
User
toja
Prawda to czy kolejne naciągactwo typu na 4 K za extra 6 zł i dostawę 20 zł a chodzi to na odpier...
odpowiedź
User
hgdaaaas
A mnie tak "atakują" z polsat box. "Drogi Kliencie, kontaktujemy sie z Toba, aby przekazac Ci kilka istotnych informacji wynikajacych z przepisow prawa telekomunikacyjnego. Mamy dla Ciebie propozycje oferty Telewizji Satelitarnej z pakietem M za ......"
Są coraz lepsi :-)
odpowiedź