SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ chce kupić akcje Kino Polska TV za 2,5 mln zł, żeby mieć 66 proc. kapitału

Canal+ Luxembourg wezwał do sprzedaży 168,8 tys. akcji stanowiących 0,85 proc. kapitału zakładowego Kino Polska TV. Od miesiąca kontroluje pośrednio 65,15 proc. kapitału firmy.

Siedziba Canal+ PolskaArticle

W ramach wezwania, w którym pośrednią Biuro Maklerskie Pekao i Pekao Investment Banking, Canal+ Luxembourg oferuje 15,03 zł za akcję Kino Polska TV.

W zeszły czwartek na koniec sesji giełdowej kurs Kino Polska TV wynosił 16,75 zł.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu potrwa od 10 maja do 24 maja br. Kupno akcji zaplanowano na 27 maja.

Przypomniano, że Canal+ Luxembourg pośrednio ma już 12,913 mln akcji Kino Polska TV stanowiących 65,15 proc. kapitału zakładowego spółka. W połowie marca br. przejął 70 proc. udziałów firmy Digital SPI International, mającej 65,15 proc. kapitału zakładowego Kino Polska TV. Transakcja została sfinalizowana po wyrażeniu zgody przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Wzywający traktuje inwestycję w spółkę jako inwestycję długoterminową i na ten moment zamierza prowadzić istniejącą działalność spółki bez zmiany, co do zasady, profilu działalności spółki lub jej strategii rozwoju - napisano w nowym wezwaniu.

- Wzywający oczekuje, że w czasie jego zaangażowania w spółkę, spółka będzie prowadziła swoją działalność przy zachowaniu obecnego zaangażowania i skali działalności. Wzywający nie przewiduje, aby w czasie jego zaangażowania w spółkę, spółka wprowadziła istotne zmiany do miejsca prowadzenia swojej działalności ani w związku z zatrudnianym przez nią personelem - dodano.

Zaznaczono, że w efekcie wezwania do Digital SPI International będzie należeć 13,082 mln akcji stanowiących 66 proc. kapitału Kino Polska TV.

W ub.r. grupa kapitałowa Kino Polska TV w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 21,4 proc. do 257,16 mln zł i zysku netto z 27,24 do 48,64 mln zł. Mocno zwiększyły się wyniki finansowe Stopklatki, a Zoom TV zmniejszył stratę.

 

Dołącz do dyskusji: Canal+ chce kupić akcje Kino Polska TV za 2,5 mln zł, żeby mieć 66 proc. kapitału

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciasny Wiesiek
A byla to dobra polska stacja,i musial znowu wykupic obcy kapital. Czy w kraju zwanym Polska,nie moze byc cos w polskich rekach tylko wszystko w obcych rekach?
odpowiedź
User
ggf
Niech zaczną robić dobre seriale bo coś im nie wychodzi, każdy w HBO jest lepszy niż C+.
odpowiedź