SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ porozumiał się z Warner Bros. Discovery odnośnie premier filmowych

Grupa Canal+ i Warner Bros. Discovery przedłużyły umowę odnośnie premier filmowych we Francji. Dzięki porozumieniu Canal+ będzie mógł oferować abonentom na wyłączność produkcje Warner Bros. Pictures pół roku po premierze w kinach.

Wśród tytułów, który obejmuje umowa jest „Barbie”, czyli komedia, która na całym świecie zarobiła 1,5 mld dol. Ponadto licencja obejmuje takie filmy jak „Wonka”, „Flash”, „Aquaman i Zaginione Królestwo”, „Blue Beetle”, „Kolor purpury” i „Zakonnica II”.

Dzięki porozumieniu, klienci Canal+ będą mogli też oglądać szereg innych dobrze ocenianych, ale starszych filmów. Są wśród nich „Batman”, „Zabójcza broń”, „Matrix”, „Zodiak”, „Mad Max: Na drodze gniewu” czy „Operacja Argo”. Canal+ zauważył w komunikacie, że umowa potwierdza jego „pozycję uprzywilejowanego partnera kina”.

Wcześniejsze napięcia między firmami

Przed rokiem Canal+ podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia kanałów i biblioteki wideo na żądanie Orange Cinéma Séries, a także wytwórni Orange Studio. We Francji marki HBO i HBO Max do tej pory nie były bezpośrednio obecne. Kilka lat temu właśnie stacje OCS miały prawa do hitów amerykańskiego nadawcy, takich jak „Ród smoka”, „Gra o tron”, „Rodzina Soprano” czy „Czarnobyl”. Licencji nie przedłużono.

W tym samym czasie Canal+ we Francji zdecydował się usunąć z oferty stacje Warner Bros. Discovery: Cartoon Network, Boomerang, Boing, Warner TV, Toonami, TCM Cinema i CNN. Aby poprawić zasięg technicznych tych kanałów, WBD zdecydował się nawiązać współpracę z Amazon Prime Video. Warner Pass z tymi stacjami, a także produkcjami wideo na żądanie, trafił do usługi Prime Video Channels we Francji.

Jak zauważa serwis alloforfait.fr, mimo planów uruchomienia w tym roku we Francji serwisu streamingowego Max, Canal+ przynajmniej do lata 2025 roku będzie jako pierwszy pokazywał produkcje Warner Bros. Pictures. Zgodnie z obowiązującymi we Francji przepisami i umowami z branżą filmową, do serwisu streamingowego filmy będą mogły trafić dopiero 15 miesięcy po premierze.

W Polsce HBO Max ruszył 8 marca 2022 roku. Przez pierwszych kilka miesięcy oferował filmy Warner Bros. Pictures w ciągu 45 dni od premiery kinowej. Później WBD zdecydował, że będzie podejmował decyzje w tej sprawie indywidualnie do każdej produkcji. Premiera „Barbie” miała miejsce 21 lipca 2023 roku, a produkcja trafiła do HBO Max 17 grudnia. Wcześniej można było ją wykupić w modelu TVOD w różnych serwisach.

We Francji poza Warner Bros. Pictures, Canal+ posiada umowy odnośnie pokazywania filmów Disneya, Paramount Pictures, Sony Pictures i Universal Pictures. Za pośrednictwem Canal+ można we Francji wykupić serwisy streamingowe Netflix, Paramount+, Disney+ i DAZN. W Polsce to Netflix, HBO Max, Player i Viaplay. Dzięki bogatej bibliotece praw filmowych we Francji, kilka miesięcy temu ruszył Canal+ Box Office z największymi hitami amerykańskich wytwórni ostatnich kilkunastu miesięcy. Niedawno stacja rozpoczęła emisję w jakości 4K. 

Dołącz do dyskusji: Canal+ porozumiał się z Warner Bros. Discovery odnośnie premier filmowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P.
Za granicą Polski, apki Canal + nie ściągniecie! Jest wywalona z Google Play. Chyba mają jakiegoś sabotażystę z konkurencji co to zablokował, bo Polsat, player i inni są do ściągnięcia. Tylko jakaś identyczna ale z Luksemburga hula. Przypał!!!
0 1
odpowiedź