SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ Polska pyta klientów o opłaty za współdzielenie kont

Abonenci satelitarni platformy cyfrowej Canal+ otrzymują drogą e-mailową ankietę, w której dostawca płatnej telewizji pyta o ewentualne wprowadzenie dopłat za korzystanie z serwisu streamingowego Canal+ online na dodatkowych urządzeniach. - To jedno z wielu badań, które realizujemy - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

Article

Canal+, podobnie jak inni operatorzy płatnej telewizji i serwisy streamingowe co jakiś czas zachęcają klientów do udziału w ankietach. Czasami pojawiające się w nich pytania mają wpływ na zmiany w ofertach. Przed rokiem Canal+ online pytał subskrybentów o dodanie kanałów must carry, must offer do serwisu. Kilka miesięcy później TVP1, TVP2, wszystkie wersje TVP3, Polsat, TV4, TVN oraz TV Puls były już dostępne na platformie. Niekiedy kończy się na samych pytaniach. W przypadku Canal+ dotyczyły na przykład wprowadzenia oferty pakietowej z Amazon Prime Video. Choć minął rok, takowa jak dotąd się nie pojawiła.

Będą opłaty za dodatkowe urządzenia?

Fragmenty obecnie rozsyłanej ankiety zacytowali użytkownicy forum.satkurier.pl. - W odpowiedzi na zmiany rynkowe i oczekiwania klientów Canal+ zastanawia się nad zmianami w zasadach jednoczesnego oglądania na kilku urządzeniach. Bezpłatne będzie oglądanie Canal+ online tylko na 1 urządzeniu. Koszt każdego dodatkowego urządzenia, na którym możesz oglądać w tym samym czasie to 10 zł. Maksymalnie można wykupić 2 dodatkowe urządzenia za 20 zł - mogli przeczytać uczestnicy ankiety. Jeśli nie zaakceptowali takiej propozycji, zaproponowano im dopłatę w wysokości 5 zł. W przypadku kolejnej odmowy pojawiła się suma 2 zł. W badaniu miały się też pojawić pytania o korzystanie z aplikacji przez członków rodziny i osoby spoza gospodarstwa domowego. Platforma chce wiedzieć czy obecna liczba dwóch streamów jednocześnie wystarcza użytkownikom. Pyta o ogólne wrażenia korzystania z serwisu.

Co ciekawe, podobnych ankiet nie otrzymali subskrybenci Canal+ online. - To jedno z wielu badań, które realizujemy. To konkretne jest realizowane na klientach oferty satelitarnej, korzystającej z serwisu Canal+ online dla abonentów w ramach posiadanej już umowy. Badamy w nim preferencje związane z korzystaniem z serwisu - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska. Abonenci satelitarni w ramach Canal+ online mają do dyspozycji znacznie większą liczbę kanałów telewizyjnych niż subskrybenci.

We Francji MyCanal, odpowiednik serwisu streamingowego Canal+ online promuje ofertę specjalną Canal+ Friends & Family. Pozwala na korzystanie z platformy przez czterech użytkowników jednocześnie. Opcję można wypróbować przez miesiąc. Przez 12 miesięcy kosztuje ona 49,99 euro miesięcznie, a następnie 79,99 euro miesięcznie. W tym planie są stacje Canal+, OCS, BeIn Sports, Eurosport, subskrypcje Apple TV+, Paramount+, DAZN, pakiety standardowe Disney+ i Netflix. Jeśli ktoś chce jeszcze więcej kanałów linearnych, to przez dwa miesiące ogląda je za darmo, a potem dopłaca za nie 10 euro miesięcznie.

Netflix przetarł ślady

Na przełomie maja i czerwca walkę ze współdzieleniem kont z osobami spoza gospodarstwa domowego m.in. w Polsce zaczął Netflix. Najpierw użytkownicy musieli wskazać główne domostwo. Potem osobom oglądającym treści platformy na telewizorach Smart TV w innych lokalizacjach zablokowano dostęp. Subskrybenci planu standard (43 zł miesięcznie) mogą dokupić za 9,99 zł dostęp dla jednej osoby spoza domu. W przypadku posiadaczy opcji premium (60 zł) można dopłacić za dwa takie dostępy.  Takiej możliwości nie mają osoby wykupujące Netfliksa przez operatorów płatnej telewizji. Na razie blokada nie obejmuje smartfonów i komputerów, dlatego część osób ją obchodzi. Weryfikacja odbywa się za pośrednictwem numeru IP i routera, do którego są podłączone poszczególne urządzenia. Netflix w ostatnim kwartale zyskał 8,8 mln subskrybentów.

Do wprowadzenia podobnych zmian w 2024 roku przymierza się Disney+. Ostatnio doszło do zmiany regulaminu tej usługi m.in. w Polsce. Nie możesz udostępniać swojej subskrypcji poza swoje Gospodarstwo Domowe, chyba że zezwala na to Twój Plan Subskrypcji. „Gospodarstwo Domowe” oznacza zbiór urządzeń powiązanych z głównym miejscem zamieszkania użytkownika, z których korzystają zamieszkujące tam osoby. W przypadku niektórych planów subskrypcji mogą obowiązywać dodatkowe zasady użytkowania. Możemy analizować korzystanie z konta użytkownika w celu sprawdzenia przestrzegania niniejszej umowy. Jeśli stwierdzimy, że naruszyłeś niniejszą Umowę, możemy ograniczyć lub odebrać dostęp do usługi i/lub podjąć wszelkie inne kroki przewidziane w niniejszej umowie - czytamy w nowej wersji regulaminu.

Dołącz do dyskusji: Canal+ Polska pyta klientów o opłaty za współdzielenie kont

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Ślady można zatrzeć, a przetrzeć można szlak WM. ;)
5 1
odpowiedź
User
jarosław Kaczynsky
Przecież na tym Canal nic nie ma, tylko współdzielenie to jakoś ratuje. Dopiero co kupiłem dekoder box żeby na trzeciego dzielić z kimś, a ty taki numer
7 6
odpowiedź
User
No cóż
Czasy dzielenia abonentów na ileś osób na lewo i kombinowania kończą się.
5 6
odpowiedź